Ana Sayfa / Güvenlik / Yenilenen Toyota RAV4 2019’da geliyor
guvenlik superonline eu
guvenlik superonline eu

Yenilenen Toyota RAV4 2019’da geliyor

Dünya prömiyeri New York Internasyonal Otomobil Fuarı’nda meydana gelen 5’nci nesil RAV4, Toyota’nın Yeni Global Mimari Platformunda (TNGA) üretildi. Sıkıntılı arazi şartlarının yanında muhteşem bir kent otomobili de olan yeni nesil RAV4, motor performansı, yol tutuşu, güvenlik ve sürüş tadı anlamında mühim yenilikler sunuyor. Yeni RAV4’te sağlamlık hissi veren örneksiz tasarım bilgileri da duyulara dokunan kalite yaklaşımını sergiliyor. Yeni Toyota RAV4’ün Avrupa prömiyeri ise 2019 yılının ilk çeyreğinde yapılacak.

“Daha Kuvvetli Bir Görünüm”

Yeni RAV4’ün tasarımı, dünyanın en fazlaca tercih edilen SUV’una şimdi fazlaca daha kuvvetli bir görünüm kazandırıyor. Yerden yüksekliği artırılan ve daha da genişleyen yeni RAV4’ün sağlam duruşu derhal göze çarpıyor.

Tasarım dilini “her yere git” şeklinde oluşturarak kullanıcısını adeta eğlence ve maceraya çağrı eden RAV4, kent yollarında olmasıyla birlikte şehrin haricinde hobilerinin peşinden koşanlara seslenerek yaşamın tadını çıkartmayı seven genç ailelerin beklentilerini karşılıyor.

Olmazsa olmaz özelliği “çeviklikten” yeni tasarımda da taviz verilmiyor. 4600 mm uzunluğundaki yeni model, uzunluk olarak mevcut jenerasyondan farklılık gösteriyor olsa da, gövdenin ön ve arka uzantılarında meydana getirilen eksiltmeye rağmen aks mesafesinde meydana getirilen 30 mm’lik artış ferah ve konforlu iç mekan sağlıyor. Bagaj hacminin artmasının yanında katlanan arka koltuklar, çift kattan oluşan bagaj zemini ve yanlara konulmuş olan eşya sabitleme fileleriyle fonksiyonelliği geliştirilen yeni RAV4’ün genişliği 10 mm artırılarak 1855 mm’ye çıkartıldı.

Yeni Motor teknolojileri

Yeni 5’nci nesil RAV4’te biri hibrit olmak suretiyle iki değişik motor seçeneği bulunacak. Bu motorlar geliştirilen yeni teknolojiler yardımıyla mevcut modele nazaran hem yakıtı daha verimli kullanacak hem de daha kuvvetli olacak.

Yeni hibrit 2.5 litrelik motor, daha çok güç ve daha düşük emisyon sunuyor. Sessiz emek harcaması ve kendi kendini şarj etmesiyle öne çıkan hibrit motor seçeneği, RAV4’ü kendi sınıfında hususi bir yere konumlandırıyor. Hibrit motorun yanında isteyen müşterilere manuel yada otomatik şanzımanlı tamamen yeni 2.0 litrelik benzinli motor da sunulacak.

Muhteşem Sürüş Dinamikleri

Yeni RAV4’ün dört tekerlekten çekiş sisteminde meydana getirilen çalışmalarla sürüş dinamikleri de mühim oranda geliştirildi. Hibrit versiyonu için Toyota tarafınca tamamen yeni bir elektrikli motor geliştirilerek aracın hibrit sisteminden gelen gücün daha verimli kullanılması sağlandı. Buna ilave olarak arka tekerleklere hükmeden ikinci elektrikli motor daha yüksek tork üretip değişik sürüş koşullarında hem enerji kaybını azaltıyor hem de yakıt ekonomisi sağlıyor. Böylelikle dört tekerlekten muhteşem çekiş deneyimi sunuluyor. Dört tekerlekten çekiş sistemi, öteki güç seçeneği olan 2.0 litrelik benzinli motor için daha da geliştirilerek verimliliği artırıldı. Tercihe nazaran manuel yada otomatikman satın alınabilecek.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!