Volvo Cars, 2017’nin merakla beklenen modeli Yeni XC60 ile bir ilke imza attı ve bir otomobil ilk kez bir fotoğrafçı tarafınca kamera olarak kullanıldı. Davidson’un Volvo XC60’ın güvenlik kameralarının objektifleriyle çekmiş olduğu ortalama 30 fotoğraflık koleksiyon, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın sokaklarında tamamen yeni bir perspektifle yaratıldı.

Davidson’un fotoğrafları ilk olarak 4 Temmuz’da Londra’nın Shoreditch bölgesinde bulunan Canvas Studios galerisinde sergilendi. Koleksiyon 2017 yılı süresince değişik ülkelerde sergilenecek.

Fotoğraf koleksiyonunu oluşturan Barbara Davidson, “Koleksiyon iki amaca hizmet ediyor. Ilk olarak Avrupa kent yaşamının tüm ihtişamını ölümsüzleştiriyor ve gözler önüne seriyor. İkincisi, içinde yaşadığımız karmaşık kent yaşamını da ölümsüzleştirip yansıtıyor. Projedeki fotoğraflar, Volvo XC60 şeklinde otomobillerin çağdaş kent yaşamını yayalar ve öteki trafik paydaşları için daha güvenli hale getiren kameralar ve öteki dahili sensörler yardımıyla hayata geçirildi” diyor ve ekliyor: “Bu proje ile insanoğlu için sanat ve güvenliği birbiriyle ilişkilendirdik ve bunu yaparken de gelişmiş değişen teknolojinin nimetlerinden yararlandık.”

Volvo ile Unutulmaz Bağ

Kariyeri süresince birçok Pulitzer ve Emmy Ödülü sahibi olan, Los Angeles Times gazetesinin eski fotoğrafçısı olan Davidson, geçmişten gelen yakınlığı sebebiyle Volvo Cars markasıyla emek harcamayı tercih etti.

Volvo otomobillerine uzun senelerdir yakınlık hissettiğini söyleyen Barbara Davidson’ın garip bir hikayesi de bulunuyor. Davidson; “Volvo Cars ile oldukca hususi bir bağa sahibim. Erişkinlik çağındayken otomobilin takla attığı oldukca ciddi bir kaza yaşadım. Düzgüsel şartlar altında kazanın neticeleri muhtemelen ölümcül olurdu. Hemen sonra bana anlatılana gore kazadan sağ çıkmayı başarmıştım, şundan dolayı içinde bulunduğum bir Volvo idi.” diyerek bu garip tesadüfü söyledi.

Her yıl tüm dünyada 1,2 milyondan fazla şahıs yol kazalarında ölüyor. Volvo’nun yol güvenliği mevzusundaki yaklaşımı gerçek yaşamdaki trafik koşullarına dayanıyor. Volvo Cars, 1970 yılından bu yana Trafik Kaza Araştırma Ekibi vasıtasıyla mevzuyu detaylı bir şekilde araştırıyor ve emek harcamalar yürütüyor. Volvo’nun güvenlik mühendisleri gerçek yaşam koşullarında elde edilmiş bu verileri kullanarak yaşamı tehdit eden olası kazaları hafifletmek yada tamamen ortadan kaldırmak için dizgesel bir şekilde çalışıyorlar.

İsveçli marka ilk olarak 2008 senesinde ilk nesil XC60 modelinde otonom acil durum fren sistemi City Safety/Şehirde Güvelik sistemini standart olarak sundu. Sistem bir tek İsveç’te çarpışmaları yüzde 45’e varan oranlarda azalttı.

Volvo’nun daima güvenlik konusunu önemsediğini ifade den Volvo Cars Güvenlik Merkezi Başkan Yardımcısı Malin Ekholm: “Volvo Cars olarak güvenlik mevzusunda gerçekçi ve ergonomik bir yaklaşım izliyoruz. Vizyonumuz, yeni bir Volvo otomobilinde asla kimsenin ölmediği yada ciddi şekilde yaralanmadığı noktaya ulaşmak. Biz buna 2020 Vizyonu diyoruz.” Diyerek 2020 Vizyonu’nu konu alıyor.

Tamamen yeni teknolojilerle donatılan Yeni XC60, bugüne dek üretilmiş en güvenli otomobillerden biri olma hedefinde. XC60’da Volvo Cars’ın yeni dönem teknolojileri içinde yer edinen ve otomobiller, yayalar, büyük hayvanlarla olan çarpışmaları engellemeye destek olan City Safety sistemine eklenen 3 yeni özellik çığır açma niteliği taşıyor. Bunlardan ilki; direksiyon yardım (Steer Assist) özelliği. Sürücünün ihtimaller içinde bir çarpışmadan kaçabilmesi için -ihtiyaç anında- otomatikman direksiyon da yardım sağlıyor. Oncoming Lane Mitigation adındaki yeni güvenlik sistemi ise direksiyon müdahalesinde bulunarak kafa kafaya çarpışmaları önlüyor. Ek olarak Volvo’nun Kör Nokta Data Sistemi şimdi şerit değişiklik yapma anındaki çarpışma riskini azaltmak için Steer Assist hususi durumunu kullanıyor. Tüm bu özellikler yeni Volvo XC60’ı günümünüz en güvenli SUV modellerinden biri yapıyor.

Yeni XC60, önündeki yola hakim, esin veren güvenli bir sürüşün yanı sıra özenle tasarlanmış, İskandinav ruhunun yalınlığını yansıtan, benzersiz bir iç kabinin sunmuş olduğu lüks ve konforla duygulara hitap ediyor. Volvo Cars’ın insan odaklı yaklaşımı ile kullanıcıyı gündelik sorunlardan uzaklaştırıp, yalıtılmış bir dünya vaad eden XC60’ın Yeni CleanZone dört bölümlü klima sistemi kirli, zararı dokunan havayı ve parçacıkları dışarıda tutarken içeriye ise taze bir hava veriyor.

Volvo Cars’ın sürücü bilgilendirme, eğlence ve bağlantılı hizmetler sistemi Sensus’un kullanılabilirliğini çoğaltmak için grafik yüzleri de güncellendi. 90 serisi otomobillerde olduğu suretiyle CarPlay ve Android Auto yardımıyla akıllı telefon entegrasyonu da araçta içeriyor. Kullanımı kolay arayüzü, Volvo Cars modellerinin vazgeçilmezi Bowers & Wilkins ses sistemi, eğlence uygulamaları, Sensus Navigasyon, akıllı telefon entegrasyonu, Apple CarPlay ve Android Auto Yeni XC60’ın barındırdığı birçok uygulamadan bir tek birkaçı.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Superonline isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE