Ana Sayfa / BILGI / Seyahat / Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

seyahat superonline eu

Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

Gezi etmek hayal ettiğiniz kadar zor ve pahalı bir süreç değil. İyi araştırmalar yaparak düşündüğünüzden oldukca daha ucuza görmek istediğiniz bölgeleri görebilir ve hayal ettiğiniz tatilleri yaşayabilirsiniz.

Seyahate gitmeden ilkin yapacağınız hazırlık size ucuz bir dinlence imkanı sunacaktır.

Duracak yeri seçmek

Seyahate çıkmadan ilkin yapacağınız en akıllı şey kalacağınız yeri evvel belirlemek ve bavulunuz ya da çantanızla oteller, hosteller içinde dolaşmaktan kurtulmaktır. Çeşitli websiteleri size kalacağınız yeri bulmak mevzusunda destek olabilirler. İnsanı otele hapseden her şey dahil otellerde kalmak yerine, bir tek uyumak için gelebileceğiniz bir yatak seçmeye itina gösterirseniz hem gezi ettiğiniz yeri görme şansınız olur hem de mahalli halkı tanıma fırsatınız. Sırt çantalılar çoğu zaman hostellerin yurt odalarında geceliği 10-15 lira benzer biçimde meblağlara kalmayı tercih ederek, kaldıkları yeri yalnızca dinlenmek için kullanırlar. Sırt çantası ile gezmekten hoşlanıyorsanız, çadır kampları da uygun fiyata kalabileceğiniz, duşları, tuvaletleri ve sık sık da kahvaltısı genel anlamda kamp fiyatına dahil olan bölgeler bulabilirsiniz.

Hostellerin ve otellerin haricinde evlerinde parasız kalabileceğiniz insanlarla da tanışabilirsiniz. Bu biçim organizasyonları yürüten siteler vardır. Dünyanın herhangi bir yerinde, uyku tulumunuzu yanınızda götürdüğünüz sürece kalabileceğiniz evleri bu sitelerden insanlara yazarak bulabilirsiniz. Evlerinde kalmanın karşılığında onlara kendi dilinizi öğretebilir, sevdiğiniz bir yemeği yapabilir, ülkenizin mahalli bir yiyeceğini ya da içeceğini onlara armağan edebilirsiniz.

Seyahati planlamak

Seyahatinizde gezeceğiniz bölgeleri, yapmak istediğiniz şeyleri evvel belirlerseniz sizin için büyük bir avantaj oluşturacaktır. Gittiğiniz yerin haritasına haiz olmak ve gitmek istediğiniz müzeleri, parkları, avmlerini ve aklınıza gelen diğerlerini bu haritada işaretlemek size yarar elde edecektir. Bu şekilde gittiğiniz yerde bir ulaşım planı oluşturacak, ona gore kendinize bir rota belirleyebilecek durumda olacaksınız. Ondan sonra bu rotadan yola çıkarak gitmek istediğiniz yerlerin giriş ücretlerini internette bularak minik bir harcama bütçesi bile çıkarabilirsiniz. Ek olarak devamlı yeni baskıları meydana getirilen güvenilir rehberler kullanarak da seyahatinizi planlamanız mümkün.

Ulaşım

Gideceğiniz yere ulaşımı sağlamak için tayyare tercih edecekseniz birkaç ay öncesinden almanız kesinlikle yararınıza olacaktır. Eğer gidebileceğiniz bölgeler otobüs mesafesinde ve 3-4 saatten kısaysa tayyare yerine otobüs tercih etmeniz hem bütçeniz için yararlı olacaktır hem de havaalanından şehre iyi mi giderim diye düşünmeniz gerekmeyecektir. Seyahatinizi Avrupa’da gerçekleştiriyorsanız, tren ve süratli tren kullanmak da yararlı olacaktır. Avrupa’da mesafeler kısa ve yer şekilleri düz olduğundan trenler süratli, güvenli ve konforludur. Şehirler arası yolculuklarınızda kısa mesafeler için otostop da çekebilirsiniz. Gideceğiniz yerin adını bir kartona yazıp yol kenarında beklediğinizde sizi alacak bir gönüllüyle karşılaşmanız ihtimaller içindedir. Söz mevzusu kent içi ulaşım olunca, taksiden ziyade otobüs, tramvay, metro benzer biçimde taşıtları kullanmak bütçeniz için daha yararlıdır. Gideceğiniz şehirin kent içi ulaşımını gösteren akıllı telefon uygulamaları bulabileceğiniz benzer biçimde, merkez tren istasyonlarında ya da metrolarda da ulaşım ağı haritasına kolaylıkla erişebilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!