Ana Sayfa / Otomobil / Türkiye Pist Şampiyonası’nda rekorlu haftasonu!

Türkiye Pist Şampiyonası’nda rekorlu haftasonu!

Maxi grup yarışında Nissan Skyline GT-R 35 Nismo direksiyonunda 41.904’lük zamanıyla pistin yeni rekoruna imza atan Umut Ideal birinciliğin sahibi olurken, BMW Z4 GT3 ile Bilal Saygılı ikinci ve Porsche 997 GT3 ile İsmet Toktaş üçüncü oldu. Süper grup yarışlarında ise BMW 320 TC ile Galip Atar birinci, Honda Civic Type-R EP3 ile Tahir Bilge ikinci ve gene Honda Civic Type-R EP3 ile Metin Çalışkan üçüncü oldular.

12 sporcunun savaşım etmiş olduğu Opel Corsa OPC Cup ilk yarışında ilk 3 Umut Ideal, Turgut Konukoğlu, Burak Çukurova şeklinde olurken, ikinci yarış sonucu Mehmet Ali Baldaner, Ekrem Vardar, Burak Çukurova sırasıyla oldu.

Catheram otomobillerin yarıştığı BOM Akademi Kupası iki yarış sonunda oluşturulan klasmanda genç sporcu Muratcan Eğilmez birinciliğin sahibi olurken, Yaman Yılmaz ve Ahmet Armağan ikinciliği ve uzun bir aradan sonrasında pistlere dönen Levent Ögel de üçüncülüğü elde etti.

2017 Türkiye Pist Şampiyonası, 05-06 Ağustos tarihlerinde Yunanistan Serres Pisti‘nde düzenlenecek olan ikinci ayak yarışları ile devam edecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir