Ana Sayfa / Güvenlik / Turkcell’den şirketlere siber güvenlik desteği

Turkcell’den şirketlere siber güvenlik desteği

guvenlik superonline eu

Türkiye’de dijital dönüşümün öncülüğünü icra eden, geliştirdiği teknoloji ve yapmış olduğu yatırımlarla dünyanın ilk dijital operatörü olan Turkcell, haiz olduğu teknolojik üstünlüğü siber güvenliği sağlamak için de kullanacak. Bu amaçla bir Siber Güvenlik Operasyon Merkezi kuran Turkcell, tehditlere karşı şirketlere 7/24 hususi çözümler sunacak.

Ağ ve sistemlerin güvenliğinin sağlanması için geliştirdiği dijital teknolojileri kurumların hizmetine sunan Turkcell, kurumlar için 7/24 hizmet sunacak yeni bir Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni hayata geçirdi. Turkcell Maltepe Teknoloji Plaza’da kurulan yeni merkez yardımıyla, hususi uzman takımlar kurumların yaşayacağı siber saldırılara karşı seyretme yaparak, ihtimaller içinde siber ataklar öncesinde lüzumlu önlemlerin alınmasını sağlayacak ve kurumları siber saldırılara karşı 7/24 koruyacak. Kurumlara hizmet verecek siber güvenlik merkezinde, veri ve informasyon kayıplarının önüne geçilerek maddi ve içsel zararların engellenmesi amaçlanıyor.

Sistem 7/24 çözümleme yapmış olup, alarm üretecek

7/24 hizmet vermek suretiyle geliştirilen internasyonal standartlardaki Turkcell Siber Güvenlik Operasyon Merkezi, üstün teknolojik altyapısı yardımıyla hem internasyonal hem de ulusal boyutta daha evvel yaşanmış atak veri tabanlarını denetleyecek. Bu sayede kurumlardaki kullanıcı davranışlarında oluşan farklılıkları tespit ederek, siber atakların ve sistemlerin işleyişlerine dair alarmlar üretecek. Bu alarmlar da merkezde vazife alan siber güvenlik uzmanı olan analistler tarafınca detaylı şekilde incelenip, ortaya çıkacak ihtimaller içinde saldırıların evvel önlenmesi sağlanacak.

“Şirketlere sıfır yatırım maliyetiyle üst düzey siber koruma”

Siber saldırıların ve tehditlerin sayısının her geçen gün arttığını dile getiren Turkcell Satıştan Görevli Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan şunları söylemiş oldu:

Kurumların dijitalleşmesiyle beraber internete bağlı çalışan sistemlerinin ve iş süreçlerinin de sayısı da hızla artıyor. Bu da gerek global gerekse mahalli bir ekip siber güvenlik risklerini bununla beraber getiriyor.

Ortaya çıkabilecek riskleri evvel görerek engellemek için kurumların kendi bünyesinde siber güvenlik uzmanı bulundurması ve yatırım yapması çeşitli nedenlerle daima mümkün olamıyor. İşte tam da bundan dolayı şirketlere sıfır yatırım maliyetiyle uçtan uca üst düzey siber güvenlik hizmeti sunacağımız yeni merkezimizi hayata geçirdik.

Merkezimizin üstün teknolojik altyapısının yanı sıra 7/24 esasına bakılırsa çalışan ustalaşmış ekiplerimizle şirketleri siber ataklara karşı koruyarak, sistem kesintilerinin önüne geçmiş olacağız. Böylece şirketlerimizin gereksiz kayıplarının önüne geçerek ihtimaller içinde maddi kayıpları da engellemiş olacağız.”

Turkcell Siber Güvenlik Operasyon Merkezi, kurumsal şirketlerin yanı sıra kamu kurumları için de güvenlik çözümleri üretilebilecek bir altyapıyla dizayn edildi.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!