Ana Sayfa / Otomobil / Toyota’dan Otonom Sürüş İçin 2,8 Milyar Dolarlık Yatırım
otomobil superonline eu

Toyota’dan Otonom Sürüş İçin 2,8 Milyar Dolarlık Yatırım

Toyota vasıta içi uygulamalarda dönemin teknolojik trendlerine yön vermek amacıyla oldukça mühim bir adım daha attı. 2016 senesinde suni zeka, otonom sürüş ve robotik alanında araştırmalar yapılması amacıyla Şimal ABD’da Toyota Research Institue, Inc.’i kuran Toyota, otomotivdeki rekabeti daha da yukarılara taşımak için Toyota Aisin ve Denso şirketleriyle beraber 2 milyar 818 milyon dolarlık yeni bir yatırıma imza attı. Bin mühendisin vazife yapacağı Tokyo merkezli firmanın, bilhassa otonom sürüş için lüzumlu Ar-Ge çalışmalarına odaklanarak süratli bir halde sonuca yetişmesi hedefleniyor.

“Otomotiv Sanayisi Teknolojik Dönüşüm Sürecinde”

TRI-AD şirketinde CEO görevine getirilen Dr. James Kuffner, otomotiv sanayisinin oldukça ciddi bir teknolojik dönüşüm sürecinde bulunduğunu belirterek “Toyota’nın otonom sürüş programının tehlikeli sonuç başarı faktörü asla kuşkusuz üretime hazır kalitede yazılımları oldukça süratli geliştirebilmek. Yeni firmanın amacı, süratli yazılım geliştirme sürecini daha etkin ve detaylı şekilde yerine getirmek. Bunu, Toyota Grubu’na yaraşır şekilde, dünyanın en iyi yazılım mühendislerini bünyemize katarak yapacağız. Dünyanın dört bir yanından aramıza katılacak üstün mühendislere liderlik edecek olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Yeni kurulan TRI-AD şirketi, Toyota Research Institute ve Toyota Motor Corporation ile yakın bir emek harcama programı oluşturarak yazılım geliştirme sürecini hızlandıracak. Verileri çözümleme edip kullanım kabiliyetini geliştirecek olan mühendisler, son ürün uygulamalarına yön vermiş olacaklar. Ek olarak TRI ile ürün geliştirme departmanı arasındaki koordinasyonu da sağlayacak olan TRI-AD, bunlara ilave olarak Toyota Grubu’nun içindeki araştırma ve ileri geliştirme departmanlarının çalışmalarını daha da uyumlu hale getirecek. Şirkete dünyanın dört bir yanından dahil edilecek ileri seviyede yetenekli ve başarı göstermiş yazılım mühendisleri, Toyota Grubu içindeki mevcut kabiliyetleri de daha üst seviyelere çıkartacak.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE