Ana Sayfa / BILGI / Seyahat / Tatilde Nasıl Arkadaş Edinilir?

Tatilde Nasıl Arkadaş Edinilir?

Tatilde Nasıl Arkadaş Edinilir?

Tatilde Nasıl Arkadaş Edinilir?

Dinlence, senenin yorgunluğunun atılması ve yeni yerlerin keşfedilmesi açısından önemlidir. Tatilde yaşanmış olan anılar ise o tatili hatırlamanız açınızdan önemlidir. Bunun içinde birçok şahıs tatilde yeni kişileri tanımaktadır. Peki tatilde yeni dost iyi mi edinilir, dost edinmek için neler yapılmalıdır?

Tatile aile, dost, eş, yalnız benzer biçimde birçok şekilde çıkılabilmektedir. Kişilerin tatilden beklentisi değişik olsa da ortak payda güzel anılardır. Güzel anılar ise anların kişilerle paylaşılması ile değerlenir. Bunun için tatile çıkan birçok şahıs dost olmakta, aktivitelere birlikte katılmaktadır. Dinlence toplumsal bir ortamda geçerse gerçek bir dinlence deneyimi sunar. Bunun için de dinlence köyleri ve oteller dinlence paketlerinde birçok zamanlı aktivitelere yer vermektedir. Dinlence süreniz, dinlence köyünüz tarafınca aktiviteler ile ayarlanmıştır. Mesela sabah saatleri kahvaltıdan derhal sonrasında spor, yürüyüş ve aerobik benzeri aktiviteler hemen sonra havuz başı oyunları ve sonrasında da keyifli aktiviteler ve yemekler düzenlenmektedir. Tatilde dost edinmenin en mühim yolu ise bu aktivitelere katılımdır.

Aktiviteler her tatilciye açık olduğundan katılım izah edebilirsiniz. Bu aktivitelerde dost edinmekten çekinmemelisiniz. Arkadaş edinememek daha bayağı bir dinlence geçirmenizi sağlar. Arkadaş edinememenin en büyük sebebi ise çekincedir. Her tatilcinin sizin benzer biçimde belirli bir süre orada olacağını ve her insanın arkadaşa gerekseme duyduğunu düşünmelisiniz. Tatilde edineceğiniz dostlar ile birçok ortak yanınız çıkabileceği benzer biçimde birçok paylaşımı da bu kişilerle yapabilirsiniz. Tatilde sonrasında dost kalan birçok şahıs bulunmaktadır. Arkadaş edinmenin en kısa yolu tebessümle söylenen bir “merhaba”dır. Aktiviteler tertipli olarak yapıldığı için dost edinmeniz daha rahat olacaktır. Bigün süresince katılacağınız aktiviteler ile hangi aktivitenin size uygun kişiler tarafınca yapıldığını öğrenebilirsiniz. Tatilde kurulan arkadaşlıklar bir iki gün sonrasında aktivite haricinde süre geçirmeye dönecektir. Deniz kenarında buluşmalar, ortak aktiviteler ve süre paylaşımı arkadaşlık bağını sağlamlaştırır. Bunun için ilgi alanlarınıza yönelik kişiler ile tanışmalısınız. Dinlence süresince dost olduğunuz kişiler ile toplumsal medya hesapları ve telefon uygulamaları aracılığı ile haberleşip karşılıklı kontakt kurabilirsiniz. Daha toplumsal bir kişiliğe sahipseniz dinlence köyü yada otelinizin haricinde şehrin etkinliklerini takip edip buralarda toplumsal bir çevre oluşturabilirsiniz. Ek olarak dinlence yerinizdeki yabancılar ile arkadaşlık kurmanız değişik kültürel ilişkilerde bulunmanızı elde edecektir.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!