Ana Sayfa / BILGI / insan Kaynakları / Takım İletişimi Nasıl Geliştirilir?

Takım İletişimi Nasıl Geliştirilir?

Takım İletişimi Nasıl Geliştirilir?

Takım İletişimi Nasıl Geliştirilir?

Bir işyerinin başarısı genel olarak işçilerine bağlıdır. Takım emek harcaması değişik işçilerin bir araya gelip bir ürün yada bir hizmet oluşturması için lüzumlu olduğu durumlarda önemlidir. Ne yazık ki fena yazışma metodları ekip içindeki verimi düşürür ve firmanın sağlamış olduğu ürünler ya da hizmetlere fena tesir edebilir. Eğer yazışma becerilerini yükseltmesi ihtiyaç duyulan bir ekip yönetiyorsanız daha iyi yazışma için atmanız ihtiyaç duyulan bazı adımlar mevcut.

Talimatlar

  1. Tüm işçiler ve müdürlerden ekip ve yazışma eğitimine gitmelerini koşul koşun. Ofisinizi belirlediğiniz zamanlarda ziyaret edecek bir ustalaşmış yazışma uzmanı tutun. Değişik takımlar ve elemanlar için değişik zamanlarda eğitim aldırın. Bu eğitimler yazışma aktiviteleri, örnekler ve onların iyi mi daha iyi birer iletişimci olabileceklerine dair ipuçları olabilir.
  2. Kati hedefler ve amaçlar belirleyin. Takımınzın doğru şekilde iletişime geçmemesinin sebeplerinden biri şirket amaçlarının ve hedeflerinin kafa karıştırıcı ya da değişik birçok yolla yapılabiliyor olması olabilir. Kati ve kısa hedefler ile takımınızın hepsinin aynı şeyi anladığını ve firmanın yada organizasyonun ne istediğini bilerek toplu şekilde çalışabildiklerinden güvenli olun.
  3. Töleranslı ve sabırlı bir iş atmosferi oluşturun. Bazı ekip üyeleri düşünceleri daha ilkin toplu bir ortamda ya da kişisel şekilde azarlanmış ise çekincelerini belirtmekten ya da verimli olarak yazışma kurmaya çekiniyor olabilirler. Bu ekip üyeleri şirket için kıymetli olabilirler fakat konuşabilir hissetmedikleri için ekip çalışmasına zararı olan olabilirler. İşçilerinize tüm ekip üyelerinin fikirlerine saygılı olduğunuzu göstererek örnek olun ve doğru ya da yanlış her insanın düşüncesinin değerlendirildiğini onlara gösterin.
  4. Takımınzın yazışma enerjisini belirleyin ve bu güce orantılı bir çözüm seçin. Emailleşmek, web mesajı, günlük mesajlar ya da iş zamanı karşı karşıya konuşmak şeklinde bir fazlaca seçenek buna dahildir. Mesela takımınızın yüzyüze daha iyi yazışma kurduğunu farkettğiniz halde ekip üyelerinizden daha çok Email ile konuşmalarını istiyorsanız daha çok toplantı yapın ve mühim mevzular için daha azca Email ile konuşun.
  5. Elemanlarınızı size informasyon vermeleri için cesaretlendirin. Bu bilgiler işyerindeki kişisel bir sorun ya da bir yazışma metoduna karşı olan duygu karmaşası şeklinde yazışma problemleri olabilir. Bu sayede sorun daha iyi ulaşabilirsiniz ve ona uygun değişimler yapabilirsiniz. Bu değişimler ekip üyelerini değişik takımlara dağıtma, ekip üyeleriyle bire bir konuşmaların artırılması ya da buluşmalar için daha akıcı bütçelerin baskıları olabilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE