Switch emülatörü geliyor!

Nintendo Switch‘e çıkan oldukca iyi oyunları oynama şansı elde edemediyseniz sıkı durun, sizlere güzel bir haberimiz var. 3DS emülatörünü geliştiren ekip Citra, Nintendo Switch emülatörü üstünde çalışmaya başladıklarını deklare etti. 2014 senesinde 3DS emülatörünü geliştiren ekip, ilgili emülatörü ortalama 2.5 senede geliştirmişlerdi. Geride bıraktığımız Mart ayında piyasaya sürülen Nintendo Switch’e duyurulan emülatörün, geliştirilme sürecinin ne dek süreceğini merak ediyoruz.

Hali hazırda The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘ı PC’de CEMU emülatör bir uçtan bir uca oynayabiliyoruz. Oysa yeni Zelda’nın Wii U sürümünü PC oynayabildiğimizi belirtelim. Eğer Citra ekibi duyurdukları emülatörü çıkartırsa, Super Mario Odyssey benzer biçimde büyük yapımları da PC platformunda oynayabiliriz.

Öteki bir yanlamasına geliştirici ekip emülatör mevzusunda bazı kayda kıymet adımların atıldığını söylüyor. Şu demek oluyor ki bu bilgiye dayanarak kendilerinin bir ekip Nintendo Switch oyunlarını emülatör üstünden çalıştırmayı başardıklarını söyleyebiliriz. Yuzu adını bölge emülatörün çıktığında ise ses getirmiş yapımları sorunsuz çalıştırması planlanıyor. Umarız geliştirici ekip bu engebeli projenin altından kalabilir. Öteki bir yana bakalım Yuzu emülatörüne Nintendo gore sıkıdüzen gelecek mi?

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE