Ana Sayfa / Mobil / Süper Mario Run Android’e Geldi

Süper Mario Run Android’e Geldi

Nintendo’nun yeni mobil oyunu Süper Mario Run sonunda android markette indirilebilir hale geldi. Ilkin iOS için gelen Süper Mario Run uzun bir süredir Google Play üstünden ön kayıt alıyordu. Bugün itibariyle oyun indirebilir hale geldi.

Google Play üstünden artık Süper Mario Run oyununu indirebilirsiniz. Oyun 53.59 MB boyutunda ve oyunu indirmek parasız. Oyunun şuan için Türkçe dil desteği bulunmuyor sadece kısa sürede Türkçe dil seçeneğinin de gelmesini bekliyoruz.

Oyunu ilk açtığınızda sizden sırasıyla dil, ülke, var ise Nintendo hesap bağlama benzer biçimde seçimleri yapmış olup profiliniz için bir nickname (takma isim) belirlemeniz isteniyor. Arkasından ilk etapda Super Mario Run oyununun oynanışını özetleyen kısa bir parkuru geçiyorsunuz.

Süper Mario Run oyununda Mario ve öteki kahramanlar otomatikman koşuyor. Ufak engeller ve ufak canavarların üzerindende otomatikman atlıyor. Sadece ufak canavarların üstünden geçerken zıplarsanız onları eziyorsunuz.

Oyunda zıplamak için ekrana dokunmanız kafi. Ekrana uzun basarsanız karakteriniz daha yükseğe zıplıyor. Havadayken ekrana dokunduğunuzda ise Mario dönüyor. İki boru içinde yukarı çıkmak istediğiniz süre ekrana birkaç kez dokunun böylece iki boru içinde zıplayarak yukarı çıkabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!