Ana Sayfa / Güvenlik / Subaru XV, euro ncap’te sınıfının en güvenli otomobili seçildi

Subaru XV, euro ncap’te sınıfının en güvenli otomobili seçildi

guvenlik superonline eu

Subaru, Euro NCAP’in geçtiğimiz günlerde açıklamış olduğu 2017’nin kendi kategorilerinde en güvenli otomobilleri sıralamasında, “En Güvenli Ufak Aile Otomobili” unvanını yeni Subaru XV ve Impreza ikilisi ile kazanmıştır. Subaru XV ve Subaru Impreza modelleri, toplam 4 klasmanın 3’ünde (Erişkin yolcu koruması, çocuk yolcu koruması ve yaya koruması) kendi kategorilerinde en yüksek puanları biriktirerek bu ödüle ulaşırken, EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi kapsamında kontrol edilen Çarpışma Önleyici Frenleme ve Şeritte Kalma Asistanı kategorilerinde başarılarından dolayı hususi güvenlik ödülünü de kazanmıştır.

Subaru XV, erişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 94’lük oranı yakalayarak kendi segmentinin en güvenlisi olurken, çocuk yolcu korumasında yüzde 89, yaya korumasından da yüzde 84 orana ulaşarak benzer bir başarıyı elde etti.

Euro NCAP yeni otomobil değerlendirme standardına bakılırsa çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Subaru XV ve Subaru Impreza, Subaru Global Platform’un kullanıldığı ilk seri üretim modeller. Güvenlik ve konfor anlamında yeni standartların belirlenebildiği bu yeni platform yardımıyla bir tek Euro NCAP benzer biçimde Avrupalı kuruluşlardan değil, Japonya’da JNCAP ve Şimal ABD’da da IIHS’den hususi güvenlik ödüllerini kazanmayı sürdüren Subaru, 2025 yılına kadar üreteceği tüm yeni otomobillerde benzer bir başarıyı hedefliyor.

Subaru, ilk olarak yeni XV ve Impreza’da kullanılmaya başlanan yeni “Subaru Global Platform” ile beraber “Dünyanın En Güvenli Otomobil Markası” olmayı hedefliyor. Yeni platform çeşitli motor seçeneklerini üstünde uygulamaya olanak sağlıyor. Platform üstünde, konvansiyonel motorlara ek olarak, hibrit, şarj edilebilir hibrit yada yüzde 100 elektrikli dahil olmak suretiyle her türlü motor tipi kullanılabilecek ve böylece üretim verimliliğinde de artış sağlanacak.

Subaru, “Confidence in Motion” sloganı ile dünyanın dört bir yanında müşterilerine “Keyifli ve Rahat” bir sürüş deneyimi sunuyor. “360 Aşama Güvenlik” ilkesiyle temel, etken, önleyici ve eylemsiz güvenlik teknolojilerini geliştirmeye devam ederek sürücüler ve yolcular için sürüş hazzı ve refah sağlamaya devam ediyor.

Euro NCAP’ten 5 yıldız alan yeni Subaru XV’de EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi standart olarak sunuluyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!