Ana Sayfa / Otomobil / Skoda Yeni Yıla Hızlı Başladı

Skoda Yeni Yıla Hızlı Başladı

2017 senesinde 1.2 milyon adetlik satış elde eden Skoda, yeni yılda da satış grafiğini yükselterek 123 senelik tarihinin en iyi Ocak ayını gerçekleştirmiş oldu. Dört senedir üst üste 1 milyon tane bandını aşan Skoda, başarılarını sürdürmeye devam ediyor. En oldukca satan modeli Octavia’yı yenileyen marka, yeni jenerasyon Superb modeli, yeni SUV modelleri Kodiaq ve Karoq ile başarısını sürdürmeye devam ediyor.

Rekabetin yoğun olduğu Batı Avrupa’da başarı göstermiş bir grafik çizen Skoda, en kuvvetli Avrupa pazarı olan Almanya’da yüzde 14.4 artış göstererek 11 bin 200 vasıta teslimatı gerçekleştirmiş oldu. Tüm Avrupa genelinde ise yüzde 13 civarında artışla öne çıktı. Skoda’nın tek başına dünya genelinde en büyük pazarı olan Çin’de de yüzde 5’lik bir artış elde edilerek 31 bin 500 adetlik satış yapılmış oldu. Global alanda Ocak ayında 35 bin 700 araçla en oldukca satışı ise Octavia modeli gerçekleştirmiş oldu.

Ocak ayında 1.564 adetlik satış

Skoda’nın tüm dünyadaki başarısı Türkiye’de de devam etti ve Yüce Auto tarihinin en yüksek Ocak ayı satış adedi gerçekleşti. Skoda Türkiye’de Ocak ayında bundan önceki yıla

nazaran yüzde 22 artış ile 1.564 adetlik teslimatla mühim bir başarıya imza attı.

Türkiye’de geçtiğimiz ay satılan Skoda’ların 756’sını Octavia modeli temsil ederken, ikinci sırada 398 adetle markanın amiral gemisi Superb yer aldı. Skoda’nın SUV segmentindeki temsilcisi Kodiaq ise 119 adetlik teslimatla öne çıktı.

Yüce Auto

* Skoda Türkiye Dağıtıcısı Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.

* Orhan Yüce tarafınca kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 senelik bir geçmişe haizdir.

*  Otomobil Dağıtıcıları Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, bununla beraber derneğin “Onursal Başkanı“dır.

* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına haizdir.

* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 34 Yetkili Satış & Servis, 5 Yetkili Satıcı, 3 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.

* 2017 senesinde 24.679 vasıta teslim eden Yüce Auto, bu adetle %3.41’lik pazar payına elde etmiştir.

 

Skoda Auto

* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri içinde yer edinen Skoda, 1895’te üretimine ilkin bisiklet ve motosikletle başladı.

* Skoda, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.

* Marka, bugün dünya genelinde 7 değişik modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Yeti, Superb ve Kodiaq.

* 2016 senesinde Skoda, 20 milyonuncu aracını üretti.

* 2014, 2015, 2016 ve 2017’de bir takvim yılı içinde 1 milyondan fazla vasıta satan Skoda tarihinde bir üstün derece elde etti.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!