Ana Sayfa / BILGI / Pazarlama / Seyahat Sigortasının Avantajları

Seyahat Sigortasının Avantajları

Seyahat Sigortasının Avantajları

Seyahat Sigortasının Avantajları

Dinlence, iş gezisi benzer biçimde nedenlerle seyahate çıkmadan ilkin meydana getirilen gezi sigortası, seyahat yapacakların sağlıkları için yararlı bir önlemdir. Bilhassa vize isteyen AB ülkeleri gezi sigortasını mecburi meblağ. Seyahat sigortasını yaptıran insanoğlu yolculukları esnasında bir ekip avantajlar elde edebilir, meydana gelebilecek olumsuzlukların neticelerinden asgari şekilde etkilenebilirler.

Peki gezi sigortasının insanlara kazandırdığı avantajlar nedir?

  • Seyahat sigortası yapıtıran insanoğlu, seyahatleri esnasında herhangi bir sıhhat problemi yaşarlarsa, gezi sigortası yardımıyla, gittikleri yerde en yakın sıhhat kuruluşunda masrafsız bir halde tedavi görme imkanı elde edebilirler. Ek olarak tedavileri bittiğinde evlerine kadar ücrestsiz nakil hakları da olabilir. En fena olasılık olarak eğer gezi sigortası olan biri yolculuğu esnasında vefat ederse bu sigorta yardımıyla nakil işlemlerini de sigorta karşılar.
  • Sıhhat ile ilgili önlemler haricinde gezi sigortası yardımıyla bazı kişisel sorumluluklar, bagaj yada seyahat esnasında oluşabilecek eşya kayıpları, kaza sonucunda uzun vadeli sakatlıklar yada ihtimaller içinde bir hırsızlık riskine karşı önlemler alınabilir.

Seyahat sigortası kapsadığı gün sayısına bakılırsa 1 haftalık, 15 günlük, 1 aylık, 2 aylık, 3 aylık, 6 aylık yada 1 senelik olabilir. Kapsadığı gün sayısı arttıkça ödenecek meblağ da artar. Hatta 60 yaşını geçmiş insanoğlu için ek primler istenir. Nerede ise tüm gezi acentalarında seçenekler bu şekildedir ve bazı fiyat farklılıkları olabilir. Herhangi bir acentaya giderek gezi sigortası yaptırılabilir. Şu an gelişen web servisleriyle, online olarak kredi kartı ile gezi sigortası poliçesi alınabilir.

Seyahat sigortasını hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatleri için yapılabilir. Hatta yurt dışı seyahatleri için bu sigorta, yapmakla yükümlü olunan bir kuraldır. Zira yurt dışı seyahatleri için vize alabilmenin ön koşulu gezi sigortasına haiz olmaktır. Aksi takdirde vize almak engellenebilir.

Seyahat sigortalarının verdiği teminatlar sigorta şirketine bakılırsa bazı farklılıklar izah edebilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!