Ana Sayfa / Güvenlik / RSA 2018’de kaçırmış olabileceğiniz 5 önemli konuşma
guvenlik superonline eu
guvenlik superonline eu

RSA 2018’de kaçırmış olabileceğiniz 5 önemli konuşma

Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla karşı karşıya görüşmek ve her yıl güvenlik temalı büyük konferanslara katılan birçok siber sektör uzmanıyla iş konuşmak için her fırsatı değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz ay San Francisco’daki RSA Konferansı’nı da kaçırmadık. Bu yıl, yeni Kaspersky Hybrid Cloud Security çözümümüzün duyurusunu yaptık ve bu bulut çözümünün dijital bir dönüşümün tam ortasındaki firmalar için niçin son aşama kıymetli bulunduğunu güvenlik ve ağ topluluklarına heyecanla anlattık (hem AWS hem de MS Azure platformlarıyla meydana getirilen tümleştirmeler, bu çözümün görkemli özelliklerinden bir tek biri).

Bu etkinliği kaçıranlar ya da o an başka bir etkinlikte olanlar için bu yıl gerçekleşen etkinlikte yer edinen en iyi konuşmacıların bazılarının konuşmalarının özetini sunuyoruz. Bir göz atın (bazılarını dinleyebilirsiniz de).

Sızdıran reklamlar — kullanıcı detayları hakkaten güvende mi?

Kaspersky Lab’in kıdemli kötücül yazılım analisti Roman Unuchek, uygulama güvenliği mevzusunda oldukça büyük bir kalabalığa hitap etti. Popüler yazılım geliştirme setlerinin, informasyon korumada pek güvenilir olmayıp kişisel informasyon ve veri hırsızlığı mevzusunda milyonları riske atan HTTP tarafınca şifrelenmemiş kullanıcı bilgilerini iyi mi ilettiğine dair önemli bilgiler ve örnekler sundu.

Threatpost Talk Show — Andy Ellis

Threatpost’un yazarları bu yılki RSA’da tam formundaydı ve liderleri Tom Spring başı çekerek oldukca garip yazılar kaleme almanın yanında endüstrinin başlıca düşünce önderlerinden bazılarını ve güvenlik misyonerlerini Kaspersky Lab standında ağırlayarak bir takım canlı video çekimi yapmış oldu. Bu görüşmede Spring, Akamai’nin CSO’su ile bugünlerde meşhur olan “İnternetin Durumu Raporu”, JavaScript Kripto Madencileri ve oldukca daha çok mevzu hakkında konuştu.

İleri düzey bir siber olayın perde arkası: APT kurumsal yazışma olay incelemesi

Kurumsal yazışma bir firmanın hem ticari faaliyetleri ve stratejisi hem de alt çizgisi için büyük ehemmiyet taşıyan bir sanat ve bir bilimdir. Povel Torudd, 2015’te firmanın ağında bulunan Duqu 2.0 APT’den alınan derslerden bahsetti. Bu konuşma dinleyiciler için oldukça bilgilendirici oldu ve Kaspersky Lab benzer biçimde yüksek profilli küresel bir markanın perde arkasında süregelen planlama hakkında azca da olsa düşünce verdi.

Hareketliliğin geleceğini güvenceye alma: İnternet’e bağlı aracınız hack’lenebilir mi?

Arabaların bir tek bir ulaşım aracı olduğu günler eskide kaldı. Çağdaş otomobiller artık İnternet’e bağlı ve bu da güvenlik dünyası için yeni güçlükler anlamına gelir. Uzaktan tanılama, telematik ve bilgi-eğlence temalı konuşma birçok katılımcı için ufuk açıcı oldu. “Vasıta güvenliği” terimi artık asla eskisi benzer biçimde olmayacak.

Threatpost Talk Show — Marten Mickos

Siber güvenlik alanındakiler için Marten Mickos aileden biri. Son girişimi HackerOne ile firmalar kendi ağlarını kurcalamaları için korsanlarla antak kalma yaparak güvenliklerini artırıyor, doğrusu kötü karakterleri kendi silahlarıyla vuruyor. Mickos’un bu organizasyonun ortaya çıkışı, küresel çapta büyümesine dair detaylar ve yazılım hatalarını bulma karşılığında para ödülü programlarının sıcak gündemi hakkında konuşmasını kulak verin.

Ekibimizin tümü için mükemmel bir gösteriydi. Sıradaki büyük güvenlik konferansında görüşmek suretiyle!

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!