Ana Sayfa / BILGI / insan Kaynakları / Profesyonellik Nedir?

Profesyonellik Nedir?

Profesyonellik Nedir?

Profesyonellik Nedir?

Profesyonellik, bir kişinin görünümünü, kişisel ve mesleki etkileşimlerini içeren ve ilk izlenim bırakan bir niteliktir.

Tarif
Merriam-Webster Online profesyonellik kelimesini genel olarak şu şekilde tanımlıyor, “bir meslek yada meslek sahibini niteleyen yada temsil eden tutum, amaç ve özellikler.”

Ehemmiyet
Profesyonellik, bir kişinin yöneticisi, meslektaşları ve günlük muhattapları hatta etkileşim içinde olduğu hepimiz tarafınca iyi mi algılandığı mevzusunda mühim bir rol oynamaktadır.

Tesirleri
Profesyonellik dakikalar içinde fazlaca derin etkisinde bırakır bırabilir. Mesela, kişinin bir görüşmede kendini iyi mi (ustalaşmış yada gündelik bir tavırla)tanıttığı, odadakiler söz mevzusu şahıs hakkında fikirlerini şekillendirebilmektedir.

Avantajlar
Kişinin profesyonelik seviyesi ne kadar yüksek ise, çevresindeki insanlardan ayrıştırılması da o denli kolay olacaktır. Bu muhteşem özellik, üstlerinin ne olursa olsun gözüne çarpacaktır.

İş Başvuruları
Profesyonellik her sektörde ve tüm iş ortamlarında uygulanabilir ve uygulanmalıdır. Bir şahıs ya da kurum ne kadar ustalaşmış davranırsa, başarı şansı da o denli yüksek olacaktır.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir