Qualcomm, orta segment akıllı telefonlarda kullanılmak suretiyle geliştirdiği yeni chipseti Snapdragon 710’u tanıttı. Snapdragon 600 serisi ile 800 serisi içinde yer alacak olan yeni chipset, suni zeka da dahil olmak suretiyle Snapdragon 845’den izler taşıyor.

10 nm işlemci üretim mimarisiyle geliştirilen Snapdragon 710, performans, batarya tasarrufu, görüntü kalitesi ve suni zeka özelliklerine haiz. Haiz olduğu özellikler ile orta segment akıllı telefonlara yeni bir nefes getirecek. Şuan en üst model amiral vapur akıllı telefonlarda kullanılan 845’in özelliklerini taşıyan chipset, suni zekaya haiz olmayan Snapdragon 835’de olmayan kabiliyetlere haiz.

Snapdragon 710, 8 çekirdekli 3. nesil Kyro 360 işlemci ve Adreno 6 serisi grafik işlemciyle geliyor. Yeni grafik işlemci önceki nesile nazaran 62 kat daha çok renk sunuyor. Önceki nesile nazaran %35 daha süratli olan grafik işlemci, QHD+’a kadar ekran çözünürlüğünü de destekliyor. Ek olarak yeni chipsette, 800 serisinde bulunan Spectra 250 ISP (Görüntü Sinyal İşlemcisi) bulunuyor.

Yeni chipset oyunlarda ve 4K video izlenimlerinde %40, video yayını esnasında ise %20 daha azca enerji tüketimi sağlanacak. Yonga setinin Quick Charge 4+ süratli şarj desteği de sunduğunu belirtelim.

Şuan suni zekaya haiz olan 4 değişik chipset bulunuyor. Bunlar Apple’ın A11 Bionic, Huawei’nin Kirin 970, Samsung’un Exynos 9810 yongası ve Snapdragon 845. Bu chipsetlerden bir tek Snapdragon bir telefon markasına ilişik değil ve geniş bir kullanım alanına haiz. 710 ile Qualcomm daha oldukca akıllı telefonu suni zekayla buluşturmayı planlıyor.

Snapdragon 710 hemen hemen bir cihazda görülmedi sadece yazları çıkacak yeni orta segment telefonlarda göreceğiz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE