Metal Gear serisi 30 yaşlarında!

Metal Gear serisi 30 yaşında!
Bir çok oyuncuya tarafınca Metal Gear Solid denildiğinde, başlangıçta bambaşka oyunlar kazanç. Kimisi Playstation’daki Metal Gear Solid’ın hastası olurken, kimisi Snake Eater’i sevmiştir, kimisi de MGS2’nin serideki en iyi üretim bulunduğunu belirtir. Fakat asla kuşkusuz, Metal Gear Solid, herkeste iz bırakan en iyi oyun serilerinden biri ve bunu Hideo Kojima’ya ile ekibine borçluyuz.

Her ne dek Metal Gear Solid, Playstation klasiği olarak sayılsa da, aslen geçmişi Nintendo Entertainment System’e değin uzanıyor. Konami nazaran “Metal Gear” adıyla NES’te satışa sunulan oyun, Hideo Kojima’nın Snatcher ve Policenauts oyunları ile oldukça ses getirmişti. Metal Gear ve Metal Gear 2: Solid Snake’den ondan sonra süratli namına uzun süre her tarafında ses çıkmadı, ta oysa Playstation’de Metal Gear Solid satışa sunulana kadar. Avrupa, Japonya ve ABD’da hikayesi ve oynanışı ile ses getirmiş ve seriyi baştan canlandırmıştı.

Hideo Kojima, serinin potansiyelini gördükten sonrasında Sony ile anlaşıp, Playstation 2 ve Playstation Portable için efsaneleşmiş olacak ortalama beş yapım çıkarmayı başarmıştı. Serinin adı, bağlı oyunlarla birlikte halen başlıca medyada, oyuncular ve yapımcılar aralarında bolca oranda konuşuluyor. Bizlere ise seriye saygı göstermek ve nice 30 senelere demek kalıyor.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Superonline isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE