GIF furyasına LinkedIn de dahil oldu. Çalışmak istediğiniz kişilerle bağlantı kurmanızı elde eden LinkedIn’e GIF özelliği geldi. Aslına bakarsak her şeyin resmi kalması gerekirken, LinkedIn mesajlaşma kısmına GIF hususi durumunu dahil etme sonucu aldı.

LinkedIn, GIF’leri mesajlaşma kısmına eklediğini kendi resmi blogu üstünden duyurdu. Blogda paylaşılan yazıda “For the next generation of professionals, visual communication using GIFs and emojis is second nature and a universal language.” (Yeni nesil profesyoneller için GIFleri ve emojileri kullanmak görsel iletişimde ikinci organik ve evrensel bir dildir.) denildi.

LinkedIn, mesajlaşma kısmına GIF hususi durumunu dahil etmek için Tenor.com ile ortaklaşa iş yapmış oldu. Tenor aylık 12 milyar GIF araması meydana getirilen ve geçtiğimiz günlerde Google tarafınca satın alınan bir platform.

LinkedIn, mesajlaşma kısmına GIF hususi durumunu kademeli olarak başlatacak. Eğer özellik sizin hesabınıza dahil edilmişse mesajlaşma bölümünde GIF butonunu görebilirsiniz. Sadece şunu ihmal etmeyin GIF’ler daima uygun değildir ve yeni tanışacağınız bir profesyonele GIF göndermek için minimum iki kez düşünmelisiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE