Japon otomotiv üreticisi Toyoto tarafınca üretilen Lexus otomobil markası sonrasında yıllarda dünya genelinde haklı bir prestij elde etti. Marka, tasarıma teknolojiye ve güvenliğe ciddi yatırım yapıyor. Devamlı, daha iyiyi hedefleyen bir ekiple çalışan Lexus markası, geçtiğimiz günlerde dünyanın en kusursuz otomobil markası seçildi.

Global bir araştırma şirketi olan ve otomotiv dünyasının en fazla takip etmiş olduğu araştırma neticelerini sunmasıyla meşhur olan J.D. Power, yeni bir kalite araştırması yapmış oldu. Tam 36.186 aracın incelenmiş olduğu bu araştırmada değişik segmentlerden 224 model için bir karşılaştırma yapılmış oldu. Oldukca detaylı bir kullanıcı anketiyle en fazla 3 yaşındaki araçlar incelendi. Kullanıcılara 0-3 yaş arasındaki otomobilleri ile yaşadıkları problemler soruldu. Kullanıcı deneyimleri çözümleme edildiğinde de en kusursuz araçların Lexus markasına ilişik olanlar olduğu ortaya çıktı.

3 Yaşından minik vasıta sahibi olan kullanıcılara aracın emek harcama hızından, motoruna, şanzımanından koltuk döşemesine, ses sistemi kalitesinden kokpit ergonomisine, navigasyondan bağlantı hızına, havalandırmadan koltuk ayarına, aynalardan bagaj hacmine ve yükleme kolaylığına kadar pek oldukça sual soruldu. Araçlar 177 değişik kategoride incelenmiş oldu.

Araştırmanın neticeleri, tek tek sisteme girildiğinde meydana getirilen otomatik değerlendirmede en azca kusurun Lexus markası kullanıcıları tarafınca tespit edilmiş olduğu görüldü. Ayrıca, vasıta sayısı oranı eşit olan anketin neticeleri Lexus markasının bugün üretilen en kusursuz kullanıcı deneyimini sunduğunu ortaya koydu.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE