Ana Sayfa / Otomobil / Kia kalitede birinci oldu

Kia kalitede birinci oldu

KIA, almış olduğu yüksek puanlar ile başarısını arttırarak sürdürdüğünü bir kez daha kanıtladı. KIA’nın Soul, Cerato, Niro ve Sorento modelleri kendi sınıflarında birinciliği göğüsledi.

J.D. Power raporunda 26 segmentten 243 model, 77.415 otomobil sahibinin satın alma sonrasındaki ilk 90 günde yapmış olduğu genel kalite sorunları göz önüne alınarak değerlendirildi. Sürüş deneyimi, motor ve şanzıman performansının da dikkate alındığı raporda KIA, öteki tüm otomobil ve kamyon markalarına bakılırsa minimum kullanıcı şikayeti ile standardını belgeledi.

Araştırmada son 20 yılının en iyi performansına imza atan KIA; Soul, kompakt sedan Cerato, kompakt SUV Niro ve SUV Sorento ile 4 değişik sınıfta rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Soul üç yıl üst üste KIA’ya başarı getirirken, markanın yeni modeli Niro,  sektördeki ilk yıllarında sergiledikleri performans ile iddialarını güçlendirdi. Sportage da dahil olmak suretiyle KIA’nın, 2017 İlk Kalite Değerlendirme Raporu’nda yer edinen beş modelinden her biri kendi sınıfında birinci yada ikinci sırada yer alarak, üstün başarı elde etti.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Superonline isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!