Ana Sayfa / BILGI / Seyahat / Kemer’de Nerelerde Denize Girilir?

Kemer’de Nerelerde Denize Girilir?

Kemer’de Nerelerde Denize Girilir?

 

Kemer

Antalya ülkemizin gezim başkenti olarak adlandırılan ve yılda milyonlarca turisti ağırlayan mühim bir gezim şehrimizdir. Kemer’de Antalyanın hem naturel güzellikleri ie hem de otelleriyle yerli yabancı sayısız turistin dinlence için tercih etmiş olduğu öenmli bir dinlence beldemizdir.

Kemer yeşil ile mavinin iç içe geçmiş olduğu, tertemiz denize haiz olan görkemli sahillere haizdir. Bu sebeple Kemer’in her kıyısında denize girmek mümkündür. Kemer’de denize girilebilecek bölgeleri sıralamak istersek eğer şu şekilde bir sıralama yapabiliriz.

  • Kemer Belediye Halk Plajı: Kemer merkezde bulunan Belediye Plajı Kemer’in en meşhur ve en kalabalık plajıdır. Burada kolaylıkla denize girebilirsiniz, şezlong ve duş şeklinde imkanlardan yararlanabilirsiniz.
  • Ayışığı Plajı: Ayışığı plajı da Kemer Belediye Halk plajı şeklinde merkezde yer verilmiştir.Kemer yat marinasının arkasındaki koyda yer edinen Ayışığı plajı, berrak denizi,altın rengi kumuyla Kemer’de denize girilebilecek en güzel plajlardan bir tanesidir.
  • Adrasan Plajı: Kemer merkez’e ortalama 50 km uzaklıkta bir mesafede yer edinen Adrasan plajı 2 km’lik sahil boyuyla denize girilebilecek güzel bir plajdır.
  • Kiriş Plajı: Kiriş Kemer’in oteller bölgesi olarak adlandırabileceğimiz bir bölge olarak dikkat çekmektedir. Bu bölgede otellerin oldukça fazla olmasından dolayı plaj genel anlamda kalabalıktır. Sadece denize girmek için elverişli bölgelerden bir tanesidir.
  • Çıralı Plajı: Kemer’den ortalama 35 km uzaklıkta olan Çıralı plajı, Olimpos antik kentinin derhal yanındadır. Çakıl sahil ve naturel yaşamı seven tatilcilerin kesinlikle gitmesi ihtiyaç duyulan bir plajdır.
  • Olimpos Plajı: Kemer’e 35 km uzaklıkta bulunan Olimpos plajı, bilhassa bakir plaj seven tatilcilerin gitmesi ihtiyaç duyulan görkemli bir plajdır.
  • Phalesis Plajı: Kemerden ortalama 12 km uzaklıkta bulunan Tekirova beldesinde bulunan Phalesis plajı güzel kumu ve berrak suyuyla denize girilecek güzel bir plajdır.

Tekirova-Beldibi kıyısı içinde kalan sahil şeridi irili ufaklı birçok koya ev sahipliği yapmaktadır. Tabiat ile iç içe bir dinlence yapmak istiyorsanız buradaki koylara giderek denize de girebilirsiniz. Sadece denize girmeden ilkin yanınıza havlu, şemsiye ve su almayı unutmayınız. Bilhassa tabiat tatili yapmak isteyen tatilcilerin bakir kalan plajlarda problem yaşamaması için su götürmeleri sağlıkları açısından mühim bir gereksinim olacaktır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!