Ana Sayfa / BILGI / insan Kaynakları / İşyerinde İletişim Nasıl Geliştirilir?

İşyerinde İletişim Nasıl Geliştirilir?

İşyerinde İletişim Nasıl Geliştirilir?

 

İşyerinde İletişim Nasıl Geliştirilir?

İşyerinde yazışma seviyesinin düşmesi ofis moralini ve verimliliğini negatif etkileyebilir. İşyerindeki yazışma azlığı, dedikodu ve kin yüksek düzey elemanların istifasına sebep olabilir.

Talimatlar

  1. Tertipli olarak eleman toplantıları düzenleyin. Tertipli olarak meydana getirilen toplantılar tüm elemanlara problemlerle ilgli informasyon vermek için onları cesaretlendirir ve bu  ofis içi iletişimi çoğaltmak için birebirdir. Bu toplantılar ek olarak elemanların görüşlerinin değerlendirildiği mesajını onlara iletir bu sayede düşüncelerini ve çekincelerini paylaşmaya daha yatkın olurlar.
  2. Müdürlerin yönettikleri elemanlara ulaşabildiklerinden güvenilir olun. Fazlaca iş yükünden dolayı müdürlerinizin “açık kapı” politikasını sürdürmesi zor olabilir fakat müdürnüzün devamlı kapalı bir kapıda ya da ofiste nadiren bulunması elemanların ne vakit onlarla iletişime geçebileceğine dair akıllarında sual işareti yaratır. Müdürlerin elemanlarla görüşmek için her gün “açık kapı” saatleri düzenlediklerinden güvenilir olun.
  3. Aracıları azaltın.  Meşgul bir CEO ya da müdür için asistanlar genel olarak verimi çoğaltmak için bir çözüm olarak gözükür. Fakat iki yüksek katman birbiriyle iletişime geçeceği vakit bunu asistanları aracılığı ile yapmaları işleri gereksiz uzatır ve vakit tüketir.
  4. Tertipli olarak eleman raporları hazırlayın. Tertipli raporlar müdürler ve yönettikleri elemanların  oturup onların işlerine ve tüm işyerine yansıyan sorunlarını tartışmaları için iyi bir fırsat olabilir.

İpucu ve Ikazlar

  • Size informasyon veren kişinin izni olmadan onun size verdiği detayları başkalarına söylemeyin.
  • Yasal mevzular benzer biçimde kırılgan mevzularda kayıt tutun. Tarihleri, her grubun konuşmalar esnasında söylediklerini ve mevzu ile ilgili bilgiler içeren email ve öteki kayıtları ne olursa olsun elinizin altında bulundurun.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE