Ana Sayfa / Güvenlik / iPhone iOS Güncellemesi Nasıl Yapılır ?
guvenlik superonline eu
guvenlik superonline eu

iPhone iOS Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

iOS güncellemelerinizi iPhone cihazınız üstünden kolayca yapabilirsiniz. Bu yazımızda iPhone’da yazılım güncelleme işlemini iyi mi en kolay yoldan yapabileceğinizi anlatacağız. Apple’ın belli aralıklarla yapmış olduğu iOS güncellemelerini wi-fi üstünden ve iTunes üstünden iyi mi yapabileceğinizi anlatacağız.

iPhone cihazınıza gelen iOS güncellemelerini Ayarlar bölümünden denetim edebilir, web bağlantısıyla indirebilir ve cihazınızı son olarak iOS sürümüne güncelleyebilirsiniz. iOS güncellemesine başlamadan ilkin wifi ağına bağlı olmanızı tavsiye ederiz. Şu sebeple iOS güncellemesinin boyutu fazla olabilir ve web kotanızı aşabilir. Ek olarak iOS güncellemesi yapmadan ilkin cihazınızın minimum %40 şarjlı olmasına dikkat edin yada cihazınızı şarja takının.

iOS Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin.
  • Cihazınız iOS güncellemesi olup olmadığını denetim edecektir. Eğer yeni bir güncelleme var ise güncelleme sürümü size gösterilecek ve altta İndir ve Yükle bağlantısı çıkacaktır.

  • İndir ve Yükle bağlantısına dokunun. Güvenlik için sizden belirlemiş olduğunuz ekran kilidi parolanızı girmeniz istenecektir. Ekran kilidi parolanızı girin.
  • Güncelleme isteğiniz gönderilecek ve güncelleme işlemi başlayacaktır.

iOS güncellemesi indirilirken ve kurulum gerçekleşirken telefonunuzu kapatmayın ve müdahale etmeyin. Yeni iOS sürümünüz yüklenecek ve cihazınız başlatılacaktır.

iPhone’da iOS yazılım güncelleme işlemi bu kadar basittir. Eğer telefonunuz son olarak sürümü kullanıyorsa aşağıdaki ekran resminde olduğu şeklinde kullandığınız iOS sürümü yazacak ve altında “Yazılımınız Güncel” ibaresi yer alacaktır.

Eğer iPhone üstünden yeni güncellemeyi göremiyorsanız iTunes üstünden de iOS güncellemenizi gerçekleştirebilirsiniz. iTunes üstünden iOS güncellemesi için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • iTunes’in en güncel sürümünün yüklü olduğu bilgisayarınıza USB kablo yardımıyla cihazınızı bağlayın ve iTunes’i açın.
  • Ekranın sol üst köşesinden cihazınızı seçin ve arkasından Özet seçeneğini seçin.
  • Güncellemeleri Denetle butonuna tıklayın.

  • İndir ve Güncelleme seçeneğine tıklayın. Eğer istenirse parolanızı girin.
  • Güncelleme işlemi tamamlanıncaya kadar cihazınıza dokunmayın.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!