Huawei Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Lite ile ekran görüntüsü alma işlemi her üç akıllı telefonda da aynı şekilde yapılmaktadır. Ekran görüntüsü almak için klasik tuş kombinasyonlarını kullanabilir yada Knuckle screenshots özelliği ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Huawei Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Lite ile ekran görüntüsü almak için telefonun Ses Kısma Düğmesi ve Güç Düğmesine aynı anda basıp 1-2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Huawei Mate 10 serisi telefonlarda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir öteki ekran görüntüsü alma yöntemi ise ekrana parmağın eklemiyle çift dokunmaktadır. Knuckle screenshots yada Smart Screen Shot adında olan bu özellik yardımıyla parmağınızın eklem yerini ekrana iki kez üst üste vurarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Knuckle screenshots hususi durumunu etken hale getirmek için Ayarlar > Akıllı Asistan > Hareket Kontrolü > Akıllı Ekran Görüntüsü yolunu seyredip etken hale getirmeniz gerekmektedir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE