HTC, tamamen yenilenmiş kamera sistemi ve oda ölçeği teknolojisine haiz ikinci nesil sanal gerçeklik sistemi HTC Vive Pre’yi dünyaya tanıttı. HTC, kontakt kurma, eğlenme ve öğrenme biçimlerimizi tamamen değiştirecek deneyimler yaratma vaadini HTC Vive Pre ile yerine getirmeye devam ediyor.

Mobil yenilik ve tasarımda dünya lideri HTC, sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive’ın fazlaca daha gelişmiş versiyonu olan HTC Vive Pre’yi dünyaya tanıttı. Yenilikçi akıllı teknolojilerin öncü markası HTC, sanal gerçekliğin kitlelere ulaştırılmasında bir sonraki aşamayı temsil eden Vive sanal gerçeklik sistemindeki yeni gelişimleri Las Vegas’ta Tüketici Elektroniği Fuarı’nda deklare etti. HTC kontakt kurma, eğlenme ve öğrenme biçimlerimizi tamamen değiştiren deneyimler yaratma vaadini Vive Pre ile yerine getirmeye devam ediyor. Her bileşenin, daha çok konfor, ergonomi ve performans sağlamak suretiyle en baştan tekrardan tasarlanan Vive Pre sınırları olmayan bir dünya sunuyor.

 

HTC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cher Wang, 10 ay ilkin HTC Vive’ı ilk kere duyururken, insanların kontakt ve dünya ile etkileşim kurma şeklini tamamen değişiklik yapmak şeklinde iddialı bir hedef ile yola çıktıklarını belirterek, şunları söylemiş oldu:

“HTC Vive, medya, sektör uzmanları, tüketiciler, sanal gerçeklik içerikleri sunmak suretiyle beraber çalıştığımız yüzlerce iş ortağımız tarafınca heyecanla karşılandı. Bugün yeni bir devrin eşiğinde duruyoruz. Vive, tek sınırın insanoğlunun kendi hayal gücü olduğu yeni bir dünya yaratıyor.”

Yeni Vive Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile benzersiz deneyimler

Vive sanal gerçeklik gözlüğünün yenilenen tasarımında, yaratılan sanal dünyanın sundugu gerçeklik hissi de artırıldı. Geliştirilen görsel sistem daha parlak ekranı ve daha detaylı görüntüler ile daha yüksek netlik yaratırken derinlik hissini de artırıyor.

HTC, sanal gerçeklikle tüm sektörlere tekrardan biçim veriyor

HTC ve Valve, ilk kez HTC Vive’ı lanse ettikten sonrasında oyundan eğlence, sıhhat, otomotiv, perakende ve eğitime kadar fazlaca geniş bir yelpazeye yayılan pek fazlaca sektör için sanal gerçeklik içinde ne olduğu yaratmak suretiyle binlerce geliştirici ve ortak ile beraber çalıştı. HTC ve 15’i aşkın Vive ortağı, CES 2016’da sanal gerçeklik uygulamalarını görücüye çıkartarak hayal gücünde sınır tanımayan bir dünyanın potansiyelini de gözler önüne seriyor. Dünyanın önde gelen otomobil markalarından Audi, tüketicilerin sanal otomobil modellerini inceleyebileceği lüks perakende deneyimi yaratırken, 3D Edinim şirketi Dassault Systemes sanal gerçeklikte 3 boyutlu ürün tasarımının geleceğini iyi mi geliştirdiğini fuar kapsamında katılımcılara sunacak.

Entegre kamera gerçek ve sanal dünyaları birleştiriyor

Vive Pre, gerçek dünyadan unsurları sanal gerçekliğe taşıyor. Yeni geliştirilen kamera sistemi, fizyolojik unsurları sanal alan ile birleştirerek sanal dünyanın içinde ve haricinde daha çok hareket kabiliyetine imkân veriyor. Meydana getirilen yenilikler sanal gerçeklik gözlüğünü çıkartmadan oturabilmeyi, içecek alabilmeyi ve söyleşi etmeyi mümkün kılıyor. Artık daha da kompakt olan sanal gerçeklik gözlüğünün, daha yüksek denge elde eden güncellenmiş bir kayış tasarımı bulunuyor. Gözlüğün iç kısmında ise değiştirilebilir köpük dolgular ve burun şeritleri, Vive Pre’nin kullanıcının başına rahat ve güvenli şekilde oturmasını sağlıyor. Bununla birlikte fazlaca çeşitli yüz biçimlerine uyabilmesi için kolaylıkla ayarlanabilen Vive Pre, değişik gözlükler ile de uyum gösteriyor.

Daha çok denetim

Vive’ın denetim birimleri de sanal gerçeklik deneyimini tamamlamak ve daha yüksek ergonomi sağlamak amacıyla, daha yumuşak kenarlar, daha yüksek denge, yeni dokulu butonlar ve elde daha rahat bir his veren kavrama yastıkları geliştirilerek tamamen yenilendi. Yeni çift aşamalı denetim butonları, fizyolojik çevredeki nesnelerle daha etkin etkileşim sağlamanın yanı sıra dokunsal geri besleme ile sanal dünyayla etkileşimde mühim geri bildirimler veriyor. Enerjisini micro-USB ile şarj olan entegre lityum polimer pillerden alan denetim birimleri, tam şarj ile 4 saatten fazla kullanım süresi sunuyor.

Eksiksiz Çözüm

HTC Vive, SteamVR’ı destekleyen ilk sanal gerçeklik donanımı olacak. Valve tarafınca üretilen Steam VR takip ve Chaperone sistemi, PC, Linux ve Mac oyun ve yazılımlarında dünyanın en büyük çevrimiçi platformlarından kabul edilen Steam ile kullanım için optimize edildi.

Ticari lansmanı Nisan 2016’da yapılması planlanan Vive için HTC ve Valve senenin başlangıcında geliştiricilere 7 bin tane daha ek ürün sunacak.

Windows Phone OS meraklısı, teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazıyor.

OnePlus’ın heyecanla beklenen yeni akıllı telefonu OnePlus 6’nın 256GB depolama alanına haiz modeline ilişkin fiyat belli oldu. Görünüşe nazaran OnePlus, yeni telefonunu da uygun fiyatla satışa sunacak….

Sharp, yeni akıllı telefonu Aquos S3 mini modelini çentikli ekranı ve Snapdragon 630 işlemcisi ile birlikte duyurdu.

OnePlus’ın yeni amiral gemisi telefonu OnePlus 6’ya ilişkin yeni render görüntüleri paylaşıldı.

Xiaomi, tanıtımına bir tek bir kaç gün kalan Mi Mix 2S için iki yeni tanıtım videosu paylaştı.

ZTE’nin Nubia markası, 6.01 inç Full HD+ ekran, yüz tanıma kilidi ve 4.000 mAh batarya şeklinde özelliklere haiz olan yeni akıllı telefonu Nubia V18’i resmi olarak duyurdu.

Apple tarafınca geliştirilen yeni nesil iPhone ailesinin üretim maliyetinde yüzde 10 oranında düşüş yaşanacağı Digitimes’ın analisti Luke Lin tarafınca açıklandı.

Samsung tarafınca geliştirilen amiral gemisi cep telefonu modeli Galaxy Note 8, bugün itibariyle BİM mağazalarında satışa çıktı. Fakat hangi mağazalarda yerini alacak?

HMD Global tarafınca geçtiğimiz ayın sonunda duyurulan Nokia 7 Plus modeline ilişkin duvar kağıtları gösterildi.

Bu yazımızda Sony Xperia XZ2 driver ve Xperia XZ2 Compact driver dosyalarını vereceğiz. Bu sayede cihazınız için lüzumlu olan sürücüleri bilgisayarınıza yükleyebileceksiniz.

Feysbuk CEO’su Mark Zuckerberg, Cambridge Analytica adlı veri çözümleme şirketi üstünden ortaya çıkan skandalın peşinden mühim açıklamalar yapmış oldu.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE