Ana Sayfa / BILGI / Ansiklopedi / Horlamanın Bitkisel Tedavisi Mümkün
ansiklopedi superonline eu
ansiklopedi superonline eu

Horlamanın Bitkisel Tedavisi Mümkün

Horlamanın Bitkisel Tedavisi Mümkün

Horlama İçin Bitkisel Önerileri

Horlamalar ciddi hastalıkların göstergesi olabildiği şeklinde çevremizde bulunan insanlarıda son aşama fena etkileyen rahatsızlıklardan biridir.Çeşitli sebepleri olabilir.

Yatarken yiyecek yenmesi,bitkinlik,hazımsızlık şeklinde sebepleri horlamayı elde eden etmenlerden bir tek bir kaçıdır.

Horlama sesinden rahatsız olan çevrenizde ki insanların yaşam standardını negatif yönde etkilediğinin yanında hemde sizin psikolojinizi etkileyebilir.

Bu rahatsızlığı önlemek gene bizim elimizdedir.Yatmadan ilkin yiyecek yenmemesine dikakt etmeliyiz.

Bağırsak sorunları da horlamaya niçin olduğundan bir an ilkin uzman doktor tarafınca çözüm bulmamızda yarar var.

Bağırsak kaynaklı mesele yoksa minik dilde ki şişlik ya da kalp rahatsızlığı horlamaya tesir eden faktörlerden olabilir.

Minik dilde ki şişlikten kaynaklı horlamalar için;

Göz sonucu aldığımız sirkenin içine şap eritildikten sonrasında karıştırılarak günde 2-3 kere gargara yapılabilir.Ek olarak sirke,nar kabuğu ile karıştırılarak bu karışımda aynı şekilde gargara yapılabilir.

Kalp hastalıklarına bağlı sebeplerden dolayı horlama oluyorsa kalbe yararlı bitkilerden yararlanılmalıdır.

Horlamanızın çaresi uyku pozisyonunuzu sırt üstünden yan yatmaya değişiklik yapmak kadar kolay olabilir.

Zira pek oldukça şahıs, bir tek sırt üstü yatarken horlamaktadır.

Bu, pijamanızın arkasına bir golf ya da tenis topu iliştirmek suretiyle sağla­nabilir.

Bu şekilde, o pozisyonda yatmak rahatsız edici olur.

Başınızı ikinci bir yastıkla yükseltmek ya da yatağın baş kısmının seviyesini yükseltmek, öteki çareler olabilir. Fazla şişman olanların, zayıflaması de yararlı olabilir.

Sigarayı bırakmak, alkol, uyku haplan ve trankilizanlardan kaçınmak da yararlı tedbirler olabilir şu sebeple bunlar solunumu yavaşlatır.

HORLAMA İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

HORLAMA

Uyku esnasında horlamaya karşı aşağıdaki bileşim uygulanır:

Bileşim 1:

«Tuzlanarak kurutulmuş bir at dili yatarken başın altına konulmalı»”.

Bitkisel Horlama Tedavisi – Bitkisel İlaçlar


Horlama tedavisinde bitkisel yollar en oldukça tercih edilen yöntemlerdendir. İşte sizlere horlama tedavisinde etkili bitkisel karışımlar…

  • Herbirinden birer tutam sinirli yaprakmazımersin yaprağıkekik 1 bardak sirke ile kaynatılır ve gün içinde bir kaç kez gargara yapılabilir.
  • Ham mazı, 5 gram nişadır ve 5 gram şap toz haline getirilip minik dile pamuklu çubuk yardımı ile sürülebilir.

Horlamaya bitkisel çözüm ve bitkilerle horlama tedavisi

Horlama, uyku esnasında fizyolojik, alerjik yada öteki nedenlerle vücudun yabancı maddelere verdiği bir tür tepkidir. Bilhassa geniz ve burun bölgesini rahatsız eden gıdıklayan bir yabancı madde olduğunda beyine sinyaller gitmekte ve boğaz bölgesinde bulunan kaslar bu irritasyona horlama ile yanıt vermektedir.

Horlamaya yol açan kaslar, karın, göğüs, diyafram yada gırtlak yutak bölgesindeki kaslar olabilmektedir. Ek olarak göz kasları da hormalaya niçin olabilirler.

Horlamanın Sebepleri

Nefes borusunun sıhhatli çalışmasına engel olan her türlü nesne hormalaya niçin olabilir, büyük bademcikler, yutak, soğuk hava, tozlar ve alerji icra eden polenler,  üzüntü baharatlar, ve toz biber şeklinde nesneler gece horlamasının sebepleri içinde önde gelir. Ek olarak fazla kilolar ile aşırı kiloluluk de horlamanın sebepleri içinde gösterilmektedir. Soğuk algınlığı esnasında virüsler de burun epitellerine girdiğinde vücutta tepki oluşur ve uykuda horlama vakası gelişir.

Alerjiler de bir oldukça insanoğlunun horlamasına niçin olabilmektedir. Polenler, akar adını verdiğimiz minik böceklerin doku parçaları ve hatta güneş ışığı bile bazı kişilerde alerji ve bununla beraber gece horlaması oluşturabilmektedir.

Horlama hakkında malum hatalar

Halk içinde horlama esnasında kalbin durduğu ve çalışmadığı şeklinde yanlış bir inanış vardır. Sadece horlama esnasında nefes alıp verme güçleştiği için nabız değişebilmektedir.Horlamaya engel olmak için ne yapmalı

Bilhassa polen alerjisi olan kişilerde polenlerle bağlantı kesilmeli ve evde ofiste camlar açılmamalıdır. Klima kullanımı da polenlerle irtibatı kesmek için yararlı bir yöntemdir.  Polen alerjisi olanlar, uyumadan ilkin ne olursa olsun banyo yapmalılardır.

Horlamaya iyi gelen bitkiler ve bitkisel çözümler ile evde organik tedavi yolları

Soğuk algınlığı sebebiyle horlama problemi yaşıyorsanız buna çay ve bal karışımı ile tedavi yolu bulabilirsiniz. Çay yerine limon su karışımı da kullanılabilir.

Günde 2-3 kez balgam çıkatmalı ve balgam söktürücü bitkiler den kullanmalısınız. Bolca çorba içerek boğazı yumuşatmak ta horlamaya iyi gelen bir beslenme yöntemidir. Et, balık şeklinde yiyeceklerden uzak durmalısınız. Horlamayı yok etmek için alçak yastık kullanmalı ve kafanızı vücut seviyesine getirerek uyumalısınız.

Isırganotu da horlamayı bitkisel tedavi eden bir şifalı ottur. Isırgan otu çayı yada ısırganotu bitkisel takviye ürünleri kullanarak horlama tedavisi mümkündür.

C vitamini içeren turunçgiller vücudun histamin düzeyini düşürdükleri için horlamayı azaltan etkiye haizdir. Yatmadan 1 saat ilkin bir bardak taze sıkılmış portakal suyu içmeniz horlama iyi mi geçer sorusuna bitkisel bir cevap olarak aklınızda kalmalıdır.

Yemeklerinizde sebzelere daha çok yer ayırın Meyve ve sebzeler bioflavonoid isminde olan ve horlamayı tedavi eden mühim bir maddeye ev sahipliği yaparlar. Ek olarak C vitamini açısından varlıklı sebzeler ve meyveler de, histamin salgılamasına engel olan için organik kimyasallar barındırırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir