Ana Sayfa / Otomobil / Hedefimiz yüzde 10 Pazar oranı!
otomobil superonline eu

Hedefimiz yüzde 10 Pazar oranı!

Büyük bir rekabetin yaşandığı Pick-Up pazarına X-Class’la giren Mercedes-Benz bu ürünü ile rakiplerinden değişik olarak ne vaad ediyor?

”2017 Aralık ayından itibaren Türkiye pazarında satışa sunulan Mercedes-Benz X-Class, üç değişik kokpit süslemesi, ikisi kontrast dikişli deri olmak suretiyle altı değişik koltuk döşemesi ve iki değişik tavan rengiyle müşterilerine varlıklı araç-gereç ve renk çeşitliliği sunuyor. Bu sayede vasıta, iç mekânda orta boy pick-up segmentindeki konfor ve kıymet anlayışını yeni bir seviyeye taşıyor. Ek olarak kuvvetli süspansiyonu, hava kanallı ön ve arka diskleri yardımıyla off-road haricinde da kullanıcısına muhteşem bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk pick-up aracı olan X-Class aracımız segmentinde fark yaratıyor. Aracımız, pazarın değişen gereksinimlerine nazaran tasarlandı. ”

2017 yılının son ayında 238 adetlik bir satış elde ettiniz, 2018 senesinde satış olarak hedefiniz nedir?

”Merakla beklenen X-Class aracımız, Aralık ayında Türkiye’de satışa sunuldu ve bir ay içinde 238 tane satıldı. Gerçekleşen bu satışla beraber Türkiye, Daimler küresel satışları içinde en yüksek X-Class satış adedine ulaşan ülke oldu. 2018 yılı içinde ise 2.000 tane seviyesinde bir satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. ”

Bu pazarda hangi pazar payında ve kaçıncı sırada olmayı hedefliyorsunuz?

”Tüm model ve motor seçeneklerimizin satışa sunulmasından sonrasında şu demek oluyor ki V6 motorumuzun da 2018 yılının üçüncü çeyreğinde gelmesinden sonrasında pick-up pazarında yüzde 10 seviyesinde bir pazar payına haiz olmayı hedefliyoruz. ”

Avrupa pazarına yönelik bir satış ve pazar oranı hedefiniz var mı? Avrupa’daki sıralaması nerede olur?

”Yeni yıldızımız olan X-Class aracımızın pick-up dünyasında fark yaratacağına inanıyoruz. Gerek Türkiye’de olsun gerekse Daimler’in küresel satışları içinde olsun aracımızın yüksek adetlerde satılacağına inanıyoruz. Hedefimiz, Avrupa sıralaması içinde ilk 3’te olmak diyebiliriz. ”

Mercedes’in binek otomobildeki “alan kişi profili farklılığı” pick-up pazarına da yansıyacak mı? X-Class’ın alan kişi profili ne olur düşüncesindesiniz? Hedefinizdeki alan kişi profili nedir?

”Orta segment pick-up araçlar yeni yeni piyasada artış gösteriyor. Artık hususi ve ustalaşmış kullanım için oldukça yönlü araçlar popülerlik kazanmaya başladı. Ikimiz de en önce pick-up pazarındaki bu değişimi gözlemledik ve arkasından doğru bulunduğunu düşündüğümüz zamanda da Mercedes-Benz X-Class aracımızla pick-up pazarına girdik. Mercedes-Benz X-Class, premium segmentteki ilk pick-up vasıta. Dolayısıyla yeni aracımızın premium segmentte büyük bir fark yaratacağını düşünüyoruz. Satın alan kitlemiz ise; vasıta alırken tasarım, performans, konfor, güvenlik, fonksiyonellik ve doğal ki bir pick-up‘ın ana özelliklerinden önde gelen off-road kabiliyeti arayan kişiler diyebiliriz. ”

Fiyatlandırma politikanızı öğrenebilir miyiz? Rekabetçi bir fiyatlandırmanız gözlemleniyor bu konudaki stratejinizi açıklar mısınız?

”Türkiye’de pick-up pazarı oldukça dinamik ve büyüyen bir sektör, tüm rakiplerin gerek donanım gerek fiyat aralıkları birbirine oldukça yakın. Dolayısıyla ikimiz de fiyat çalışmalarımızı gerçekleştirirken bu politikayı göz önünde bulundurduk. ”

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE