Dünya’nın yaşanmaz hale geleceği varsayımıyla yeni gezegenler ve koloni alanları arıyoruz. Bu doğrultuda Mars ilk seçeneğimiz gözüküyor. Fakat Mart 2018’de gösterilen bir makalede, Venüs’ün atmosferinin  47.5 ile 50.5 km içinde yaşama uygun şartların bulunabileceği ve canlı yaşam formlarının gelişebileceği açıklandı.
Sadece daha da önemlisi birçok bilim insanı sıcak ve sülfürik asit yağmurlarıyla kaplı Venüs’ün evrimini hemen hemen tamamlamadığını düşünüyor. Bu aşamada, Venüs’ün evrimini tamamlaması için 750 milyon yıl kadar beklememiz gerekecek. Eğer Dünya’yı daha uzun süre koruyabilirsek, 750 milyon yıl sonrasında Dünya’ya benzer yaşanabilir bir gezegene haiz olabiliriz. Fakat günümüzde Japonya’nın gözlemleri haricinde Venüs ile ilgili bir emek harcama yok. 2020 yılı için Rusya ile ABD’nin ortak finanse edeceği bir Venüs aracı için anlaşması olası fakat hemen hemen kati bir antak kalma yok.
Bu haberi yazarken kendimce garip bir komplo teorisi ürettim. Bir zamanlar Mars’ta yaşam vardı. Sadece sonrasında Mars kuraklaştı ve canlılık sırası Dünya’ya geçti. Dünya’da da bir süre sonrasında bitecek ve sıra uygun hale gelen Venüs’e gelecek.
 
Yorumlarınızı umuyorum.
 
Kaynaklar;
Forbes
Superonline

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE