Freedom Planet, Switch'in kütüphanesine eklenebilir

2014 senesinde GalaxyTrail bakılırsa çıkarılan Freedom Planet, eski nesil platform oyunlarını baz almıştı ve günümüzün teknolojisine muhteşem bir halde uyarlanmıştı. 2015 senesinde daha da geliştirilen oyun, Mac ve Linux tabanlı sistemlerde de oynanabilir ışık halkası gelmişti. GalaxyTrail, bu vakası daha da ileri sürdürerek 2016 senesinde Freedom Planet’i Nintendo Wii U ve Sony Playstation 4‘e getirmişti. Uzun süreden beri Switch portu bekleyen oyuncular ise yakında bu isteklerinin gerçekleşmesini bekleyebilirler.

İnceleme puanlarından yüksek notlar almayı başaran Freedom Planet, Sonic the Hedgehog‘un oynanışına oldukça benziyor. Bunu bizlere resmen belirten GalaxyTrail, oyunu çıkarmadan ilkin esasen Sonic the Hedgehog’dan büyük esin aldıklarından bahsediyor. Geliştirdikçe Sonic’in temellerinden ayrılan Freedom Planet, gerçekte bambaşka oynanışı ile de diğer bir edinim sunabiliyor, fakat arka bazı elementler Sonic the Hedgehog’a göndermelerde bulunabiliyor.

Oyunun esasen Wii U‘da bulunduğundan bahsetmiştik. Yapımın haiz olduğu topluluk ise Freedom Planet ve kısa sürede devam oyunu olarak piyasaya çıkacak olan Freedom Planet 2’nin Nintendo Switch‘e uyarlanmasını istiyor. GalaxyTrail’in bugün Feysbuk sayfasından yayınladığı görsel ise bu durumun kim bilir gerçekleşeceğinin kanıtı olabilir.

Freedom Planet, Switch'in kütüphanesine eklenebilir

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE