Fast food zincirleri Bitcoin'e akın ediyor

Bitcoin para birimi şu anda büyük kitlelere ulaşarak dünya üstünde bulunan tüm para birimlerinin değerlerini geride bıraktı. Her geçen gün öteki bir işletmenin Bitcoin ile satışa başladığı haberi çıkarken bir hamle da KFC tarafınca geldi. Dünyanın en büyük fast food markalarından önde gelen Kentucky Fried Chicken da (KFC) artık Bitcoin ile ödeme alacağını bildirdi. Devletimizde de Kasap Döner’in başlatmış olduğu bu reformcu furyaya KFC şeklinde bir markanın katılmamasını bekleyemezdik.

Herhangi bir devlet şimdilik Bitcoin‘i resmi olarak kabul etmese de büyük şirketlerin sıra sıra Bitcoin ile ödemeyi kabul etmesi, sanal para birimini ırk içinde daha da yaygın hale getiriyor.

Bitcoin nedir?

Bitcoin, herhangi bir banka ile bağlantısı olmayıp, devlete ilişik müessese, vs. ile ilişiği olmayan elektronik ve yalnızca web üstünde kullanılan bir para birimidir. Verilen bilgilere sanal para birimi virgülden ondan sonra 100 milyonuncu basamağa değin birimlere ayrılabilir.

Söylenenlere kadar para birimi ağı başlangıçta 3 Ocak 2009’da hayata geçti. En Fazla bitcoin sayısı 21 milyon ile sınırlandırılmıştır.

22 Temmuz 2013 zamanı itibarıyla dolaşımdaki sanal birimlerin toplam kıymeti 1.2 milyar dolar seviyesine ulaşmışken, 4 Haziran 2014 zamanı itibarıyla bu karşılık 8.2 milyar dolar seviyesine çıkmıştır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE