Ana Sayfa / Güvenlik / Facebook Messenger Casusluk Yapıyor !
guvenlik superonline eu
guvenlik superonline eu

Facebook Messenger Casusluk Yapıyor !

Geçtiğimiz günlerde Cambridge Analytica skandalıyla gündeme gelen Facebook’un kişisel verileri sattığı ortaya çıkmıştı. Şimdiyse Bloomberg’e röportaj veren Mark Zuckerberg büyük bir pot kırdı ve Facebook Messenger’da gönderilen mesajların tarandığını ağzından kaçırdı.

Bloomberg habere röportaj veren Mark Zuckerberg, Myanmar’daki propagandaları yaymak isteyenlerin önüne geçmek için Messenger sohbetlerini taradıklarını ve bu tarama işleminin hem otomatik sistemler tarafınca hem de gerçek insanoğlu tarafınca incelenebildiğini söylemiş oldu. Böylece ağzındaki baklayı çıkarmış olan Mark, Messenger uygulamasının güvenilir olmadığını ve hususi yazışmaların da takip altında bulunduğunu söylemiş oldu.

Mark Zuckerberg konuşmasında şunları da söylemiş oldu:

“Mesela, Messenger’da, bir fotoğraf gönderdiğinizde, otomatik sistemlerimiz malum çocuk istismarı görüntülerini saptamak için fotoğraf eşleme teknolojisini kullanarak tarar yada bir bağlantı gönderdiğinizde fena amaçlı yazılım yada virüs taraması yaparız. Facebook bu otomatik araçları tasarladı ve bu sayede platformumuzdaki fena niyetli davranışları hızla durdurabiliyoruz.”

Son yaşanmış olan vakalarla insanoğlu Facebook’a itimatını yitirmişken şimdi gelen yeni bilgiler Facebook Messenger’ın da ne kadar güvensiz bulunduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Eğer artık feysbuk messenger kullanmak istemiyorsanız size önerebileceğiniz en güvenilir uygulamalardan önde gelen Telegram uygulamasını inceleyebilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!