Eve Taşınırken İlk Yapılması Gerekenler Nedir?

Eve Taşınırken İlk Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 

 

Ev değişiklik yapmak, yorucu ve sıkıntılı bir sürece adım atmak anlamına gelir. Bu süreçte halledilmesi ihtiyaç duyulan birçok mevzu ve ilgilenilmesi ihtiyaç duyulan oldukca fazla detay vardır. Bu karmaşa içinde gözden kaçan mühim noktalar olabilir.

Kendiliğinden stresli olan ev değişiklik yapma sürecindeki yorgunluğu ve karışıklığı en aza indirmek, işlerinizi düzenlemek için bir sıralama hazırlayabilir, yapılması gerekenleri bu listeden denetim edebilirsiniz. Sıralama yöntemine süre çizelgesi de eklemek sizi birçok yükten ve onları hatırlamaya çalışmaktan kurtaracaktır.

Eve taşınırken ilk yapılması gerekenler nedir?

 • Ilk olarak beraber çalışacağınız taşıma şirketini seçin ve bilgileri konuşarak şartları kesinleştirin. Taşınmadan bir-iki hafta öncesinden eşyalarınızı paketlemeye başlamalısınız. Bu süreçten başlayarak evinizdeki eşyaların bir listesini çıkarmak taşınma esnasında işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Yeni evinizin yerleşimini planlamak da bu sırada yapabileceğiniz bir işlemdir. Böylece taşınma esnasında eşyalar planladığınız bölgelere koyulur ve yerleşmeniz oldukca daha kolay olur.
 • Gazete, mecmua abonelikleri, kredi kartı adres değişikliklerinizi yapın. Doktorunuzu, diş hekiminizi değiştirmeniz gerekecekse onlardan kayıtlarınızı alın. Taşınırken gezi etmeniz gerekecekse bu yolculukları organize edin. Çocuklarınız var ise okul değişikliği işlemlerini ayarlayın.
 • Buzdolabınızdaki yiyecekleri de organize etmeye bu sırada başlamalısınız. Son güne dolapta minimum yiyecek duracak şekilde planlamanızı yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Yeni evinize taşınmadan ilkin temizlik yapmak gerekecektir. Bu temizlik için zaman ayırmalı ya da temizlik şirketiyle anlaşmalısınız.
 • Yeni evinizde tadilat gereği yada eksikler var ise son güne kalmadan tamamlamak sizi rahatlatacaktır.
 • Taşınma esnasında gereksinim duyabileceğiniz koli, bant, paket ipi, makas, tornavida, gazete yada ambalaj kâğıtları benzer biçimde eşyaları evvelde hazırlamanız sizi beklemediğiniz aksiliklerden kurtaracaktır.
 • Taşınmadan birkaç gün evvelde yeni evinizin organik gaz, su, elektrik faturalarının, tv ve web aboneliklerinin başvurularını yapın. Oturduğunuz evinizdeki aboneliklerini iptal ettirin yada yeni evinize taşıyın. Temizlik yapabilmek için, su aboneliğinizi evvelde açtırmak gerekebilir.
 • Taşınmadan bir ya da iki önceki gün buzdolabınızı ve derin dondurucunuzu boşaltarak çözdürmeye başlayın. Taşınmadan ilkin çözülen dondurucularınızı temizlemeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır.
 • Nakliye şirketi evinize ulaştığında ilkin yüklenecek, doğrusu yeni evinize son olarak taşınacak eşyaları hazırlar ya da belirtirseniz gene yerleşimde işinizi kolaylaştıracak bir çözüm elde edebilirsiniz.
 • Yeni evinizde montajı yapılacak eşyalarınız için nakliye şirketi ile anlaşmadıysanız ya da bir servise gereksinim var ise bu işlemleri organize edin. Yeni eviniz için yeni aldığınız bir kilit takının.

Ev değişiklik yapmak yorucu bir süreç olsa da yepyeni bir evin heyecanı stresi unutturur, mutluluk verir. Hoşçakal oturun!

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE