Ana Sayfa / Etiket Arşivi: otomobil

Etiket Arşivi: otomobil

Tofaş CEO Cengiz Eroldu’nun 2017 değerlendirmesi

otomobil superonline eu

2017 yılında zorluklara rağmen sektörümüzün istikrarlı bir performans sergilediğini düşünüyorum. Otomotiv pazarı, sektör öngörülerinin ötesinde, bir önceki yılın rakamlarına paralel olarak, 1 milyon bandına yakın bir seviyede kapanıyor. Pazarın eriştiği bu hacmi Türkiye otomotiv sektörünün potansiyelini ortaya koyması açısından önemli buluyorum.

Devamını Oku »

Ford Otosan, mühendislik ihracatıyla yine lider

otomobil superonline eu

Türkiye ihracat lideri Ford Otosan, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasında “Mimari, Mühendislik, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetleri” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. 2015 yılının da mühendislik ihracatı lideri olan Ford Otosan, 2016 yılında yaptığı 106 milyon Dolarlık mühendislik ihracatıyla liderliği elinden bırakmadı.

Devamını Oku »

“NAIAS – Detroit Otomobil Fuarı”nda Mercedes-Benz yıldızı parlayacak

otomobil superonline eu

Mercedes-Benz, 14-28 Ocak tarihlerinde Detroit’te gerçekleşecek 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda (NAIAS), yenilenen otomobil modelleri ve geleceğin konsept tasarımları ile yer alıyor. Bu yıl 30’uncusu düzenlenen Detroit Otomobil Fuarı’nda Mercedes-Benz, görkemli standında yıllara meydan okuyan ikonik modeli G-Serisi’nin yenilenen versiyonu dahil 20’den fazla otomobil modelini ziyaretçiler ile buluşturacak.

Devamını Oku »

Nissan 2017 satışlarıyla kendi rekorunu kırdı

otomobil superonline eu

NISSAN Türkiye, 2017 yılını rekor satışla ve pazar payıyla kapattı. 2017 yılında toplamda 34 bin 822 adet satış ve %8,6 büyüme elde eden NISSAN Türkiye, bu sonuçlarla birlikte Türkiye’deki ilk 10 otomobil markası arasında yer aldı. NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan ÖZKÖK, 2018 yılında NISSAN Intelligent Mobility vizyonu ve teknolojisi ile heyecan mühendisliğine devam edeceklerini belirtti.

Devamını Oku »

Skoda Fabia, 2018’e Özel Fiyatlar

otomobil superonline eu

Skoda 2018’de sıfır otomobil hayali kuranlar için segmentinin en dinamik modeliFabia’yı çok özel fiyatlarla sunmaya başladı. Skoda markasının B segmentindekitemsilcisi olan üçüncü jenerasyon Fabia, sahip olduğu donanımlarla birlikte sınıfınınüzerinde özellikler sunmaya devam ediyor.

Devamını Oku »

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Yıl Sonu Değerlendirmeleri

otomobil superonline eu

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt,konjonktürel gelişmeler ve kur baskısına rağmen Toyota’nın 2017 yılınıtoplamda 45 bin 209 adetlik satışla tamamladığını açıkladı. Toplam pazarın956 bin 194 olarak gerçekleştiğini ve geçen yıla oranla yüzde 2,8’lik birdaralmanın yaşandığını da sözlerine ekleyen Bozkurt “Toplam pazarda yüzde4,7’lik oranla ilk 7 marka içindeyiz.

Devamını Oku »

Peugeot 308TCR, parkurlara çıkmaya hazır

otomobil superonline eu

Peugeot Sport ürün gamı yeni Peugeot 308TCR’nin de aileye dahil olmasıyla2018'de daha da güçleniyor. Bu yarış otomobili Peugeot 308 GTi by PeugeotSport’tan türetilerek geliştirilen 308 Racing Cup modelinin evriminin gelmişolduğu en son noktayı gözler önüne seriyor. Yeni Peugeot 308TCR, kısa birsüre önce lanse edilen WTCR tarafından taçlandırılan TCR için geliştirildi.

Devamını Oku »

Toyota’dan yeni yılın ilk ayına özel kampanya

otomobil superonline eu

Toyota, yeni yılın ilk kampanyasında stoklarla sınırlı 2017 model yılı otomobiller için çok cazip indirimler ve benzersiz avantajlar sunuyor. Türkiye’de üretilen ve standart olarak sunulan Toyota Safety Sense sistemi ile segmentinde en güvenilir araç olan Toyota C-HR, 9 bin 500 TL’lik indirimle ocak kampanyasında yer alıyor. Toyota C-HR’ların bazı modellerinde de güncellenen ÖTV matrahı ile yüzde 6,2’ye varan vergi avantajı bulunuyor.

Devamını Oku »

2018 Dakar Rallisi’nde BFGoodrich yeni lastikleriyle heyecana katılıyor

otomobil superonline eu

Dünyanın en önemli cross-country rallisi olan Dakar Rallisi, bu yıl 6-30 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. Oldukça zorlu şartlarda uzun parkurlarda gerçekleşen rallide BFGoodrich® yeni jenerasyon BFGoodrich® All-Terrain T/A KDR2+ lastikleriyle heyecana ortak oluyor. Dakar Rallisi için özel olarak tasarlanan lastikler, her türlü zeminde ve her koşulda verimlilikten ödün vermeden maksimum performans sunuyor.

Devamını Oku »

Renault 2017 yılı Türkiye pazar lideri

otomobil superonline eu

Renault Grubu (Renault ve Dacia), 2017 yılında toplam pazarda 178 bin 646 satış adedi gerçekleştirdi ve binek + hafif ticari araç pazarından yüzde 18,7 pay aldı. Bu rakamlar, Renault Grubu’nun Türkiye’de bugüne kadar elde ettiği rekor satış adedini ifade ediyor.Renault, 2017 yılında 18. kez binek otomobil pazarı liderliğini ve toplam pazar liderliğini elde etti.* Marka, binek+hafif ticari araç pazarından 130 bin 276 adet satış rakamı ile yüzde 13,6 pay aldı. Renault, binek otomobil pazar

Devamını Oku »

CITROËN’den yeni yıla özel takas indiriminin yanı sıra kredi kampanyası veya peşin indirim imkanı

otomobil superonline eu

Citroën, yeni yıla yeni satış kampanyası ile başlıyor. Kampanya kapsamında Citroën C3, C-Elysée, C4 Cactus, C4 Picasso ve Berlingo Combi modellerinde 1.000 ila 5.000 TL arasında değişen takas indirimi sunuluyor.Takas indirimine ek olarak Ocak ayı boyunca 2017 model tüm binek Citroën modelleri ve Berlingo’da 30.000 TL için 12 ay yüzde 0.89’luk kredi imkanı sağlanıyor. Kredi kampanyasından yararlanmak istemeyenler için ise ek 1.500 TL peşin indirimi sağlanıyor.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE