Ana Sayfa / BILGI / iş & Para / Eski Kıyafetleri Değerlendirme Yolları
is para superonline eu
is para superonline eu

Eski Kıyafetleri Değerlendirme Yolları

Eski Kıyafetleri Değerlendirme Yolları

Eski Kıyafetleri Değerlendirme Yolları

Kimse eskiyen ve yıpranan giysilerini çöpe atmak istemez. Bu giysileri alırken harcanan para ve giysiye yüklenen anlam giyim eskidiğinde üzüntüye niçin olur. Eski giysileri değerlendirmenin keyifli ve ergonomik bir fazlaca yolu vardır.

Eski Tişört-Yeni Örme Halı

Eskimiş ve yıpranmış tişörtler makas yardımıyla şeritler halinde kesilir. Tişört kısa ve genişse enine, dar ve uzunsa da boyuna doğru kesilerek maksimum uzunlukta, 3-4 santimetre eninde şeritler elde edilir. Bu şeritler birbirinin ucuna ilave edildikten sonra düğümlenir ve sarılmış olur. Şeritlerin birleştirilmesiyle oluşan yumak kalınca örgü şişleri ya da tığ ile örülerek paspas ve hatta halı elde edilebilir. Tişörtlerin penye kumaştan yapılması paspas olarak kullanılmasını kolaylaştırır.

Eski Kıravatlar-Yeni Iskemle

Eskimiş ve artık takılmayan kravatlar atılmamalıdır. Eğer evde oturulan yeri eskimiş, ya da bir tek iskeleti kalmış bir iskemle var ise bu kravatlar iskemle iskeletinin üstüne 8 tane yatay ve 8 tane dikey olmak suretiyle konur ve sepet örgüsü biçiminde birbirilerinin arasından geçirilir. Örgü bittiğinde kravat uçlarını iskelete sabitlemek için dikilebilir, silikon tabancası ya da kuvvetli bir yapıştırıcı malzemeyle yapıştırılabilir.

 Eski Kazak-Yeni Tozluk

Eskiyen kazakların kolları kazağın kol altı hizasından kesilir. Kesilen kısmın sökülmesini önlemek amacıyla içe doğru katlanarak teyel atar benzer biçimde geniş hareketlerle dikilir. Eğer kolun manşet kısmı daralıyorsa, üst kısmına atılan dikiş daha sıkı ya da büzgülü olabilir. Elde edilmiş araç-gereç tozluk olarak kullanılabilir. Tozluğun boyunu ayarlamak için kol istenen uzunlukta kesilebilir.

Eski Havlu-Yeni Banyo Paspası

Hazır bir file alınır ya da tığ ile yünden istenilen ebatlarda bir file örülür. Filenin deliklerinin boyutu minimum 3 santimetre olmalıdır. Eskimiş, yırtılmış ya da yıpranmış havlular 10 santimetre uzunluğunda ve 2 santimetre eninde kesilir, bu şeritler filenin her deliğine düğüm atmak suretiyle tek tek bağlanır. Filenin tüm delikleri havlu şeritleriyle kaplanır ve oldukça emici ve kullanışlı bir banyo paspasına dönüşür. Eğer paspasın daha kalınca ve emici olması isteniyorsa havludan kesilen şeritlerin uzunluğu 20 santimetre’ye kadar uzatılabilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE