Ana Sayfa / Güvenlik / e-Safe kamudaki siber zaafiyetlere odaklanacak
guvenlik superonline eu
guvenlik superonline eu

e-Safe kamudaki siber zaafiyetlere odaklanacak

Ankara’da 15 Mart 2018 tarihinde düzenlenecek 2. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde kamuda siber güvenliğin iyi mi sağlanacağı ortaya konulacak. Kamuda güvenli web uygulamalarından güvenli parola kullanımlarına uzanan pek fazlaca husus uzmanlarınca paylaşılacak.

Dünyada yol açmış olduğu ekonomik hasarla tüm ülkelerin dikkatini üstüne toplayan siber saldırılardan korunmanın yolları Ankara’da bir kez daha masaya yatırılıyor. Informasyon Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ev sahipliğinde 15 Mart 2018 tarihinde düzenlenecek 2. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi, kamu kurum ve müesseselerinde siber güvenliğin iyi mi sağlanacağına odaklanacak.

Siber güvenlik alanında etkin uzmanlarıyla kamudaki paydaşları bir araya getirerek siber güvenlik ve kişisel verilerin korunması mevzularında farkındalık yaratmayı hedefleyen etkinlik, Türkiye’nin siber tehditlere karşı alması ihtiyaç duyulan önlemleri ve izlemesi ihtiyaç duyulan stratejilerin etraflıca tartışılmasına olanak sağlayacak.

Zirveye, siber güvenlik alanında çalışan bilişim uzmanları, hukukçular, kamu kurum ve kuruluşlarından ilgililer, kolluk kuvvetleri, uzmanlar, akademisyenler ve bilişim profesyonelleri katılacak.

Etkinlik, BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın açılış konuşmasıyla başlamış olacak. Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Informasyon Akademisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, siber güvenliğin ekonomik boyutunu ortaya koyacak.

Güvenlik uzmanlarının “siber istihbaratın kamu güvenliği için görevi ve önemi” ve “sinyal danışma ve mobil casusluk” mevzularındaki paylaşımlarının peşinden Gazeteci ve İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Hakkı Öcal’ın “Siber Güvenlikte En Zayıf Halka: İnsan ve Toplumsal Mühendislik” başlıklı sunumu yer alacak.

Siber tehditlere karşı kamu web uygulamalarının güvenliği mevzusunun detaylı bir halde ele alınacağı etkinlikte, siber saldırılara karşı kamuda güvenli parola kullanımının iyi mi sağlanabileceği hususu da mühim mevzu başlıklarından birini oluşturacak. Katılımcılar zirve ile ilgili detaylı detayları https://e-safe.org adresinden alabilecekler.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE