Ana Sayfa / BILGI / Emlak / Devremülk Nedir?
emlak superonline eu
emlak superonline eu

Devremülk Nedir?

Devremülk Nedir?

Devremülk Nedir?

Çalışmak ve Dinlenmek

Çalışmak, hayatta en oldukça telkin edilen fiillerden biridir. Din, dil, ırk, mezhep ya da cinsiyet ayrımı yapmadan dünyanın neresine giderseniz gidin her yerde çalışmak en mukaddes eylemdir. Emek harcamayı ders çalışmak ya da para kazanmak için çalışmakla sınırlandırmamak gerekir. Bir mevzuyu öğrenmek için ya da herhangi bir şeyi başarmak için de çalışır insan. Netice olarak çalışmak insanoğlunun yaşamının merkezindeki bir eylemdir. Sadece, kimi zaman saatlerce hatta günlerce aylarca çalıştıktan sonrasında insanoğlunun dinlenmeye ihtiyacı olur. İşte bu şekilde zamanlarda çoğu zaman kısa süreli tatiller tercih edilir.

Hayata Reset Atma: “Tatiller”

Gündelik yaşamın yoruculuğu, bilhassa şehirlerde yaşıyorsanız kimi zaman çekilmez hale gelir. Bu durumlarda insan dinlence yapma ihtiyacı duyar. Tatiller için çoğu zaman kıyı bölgelerindeki oteller ve yazlıklar tercih edilir. Sadece bilhassa son yıllarda tatillerin geçirilebileceği cazip mekanlara yönelmeler olmuştur. Bu mekanlar devremülklerdir.

Devremülk Nedir?

Devremülk; dinlence, sıhhat, kaplıca, ılıca, dinlenme vs. benzer biçimde amaçlarla hazırlanmış olan müstakil bir dairenin münferid (bağımsız) bir kısmına belli tarihler için haiz olmaktır. Iyelik söz konusu olduğundan dolayı, her bir dönem (mesela 15 Ağustos-30 Ağustos arası) için tapu mevcuttur ve siz o tapunun size verdiği yetkiye dayanarak o devremülkü istediğiniz benzer biçimde kiraya verebilirsiniz, pazarlayabilirsiniz ya da miras benzer biçimde çeşitli tasarruflarda bulunursunuz. Devremülkün idaresi, temizliği, bakım onarımı benzer biçimde giderleri devremülk sahiplerinin vereceği aidatlar ile sağlanmaktadır. Bu aidatlar yıldan yıla değişmiş olur.

Niçin Devremülk Alayım Ki?

Bu sual oldukça sorulur. Aslına bakarsak haklı da bir sorudur, zira insanoğlu yeni olan bir furyaya daima davranışlarında ölçülü yaklaşırlar. Ilk olarak, kısa süreli tatiller için yazlık almak tutumsal bir yaklaşım değildir. Hem yazlık aldığınız vakit her yıl bakımı, tamiri vs. tatilinizi cehenneme çevirebilir. Devremülklerde temizlik siz ulaşmadan önce yapılır. Yazlığınız sizin kullanmadığınız zamanlarda atıl kalır, sadece devremülk alırsanız haiz olduğunuz süreci kullanmadığınız vakit kiralayabilirsiniz ve kazanç sağlayabilirsiniz. Ek olarak devrenizin kıymeti yıldan yıla artacağı için satacağınız vakit kâr sağlama imkanı bulursunuz. En önemlisi de kaplıca,toplumsal tesisler benzer biçimde olanaklara ulaşırsınız.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!