Dünya’nın çevresini 2650 kere dönen Kanadalı astronot Chris Hadfield, 166 gün kalmış olduğu uzayda yaşadıklarını anlattığı National Goegraphic Live etkinliği için Türkiye’ye geldi. Türkiye’den de hatırı sayılır takipçi kitlesi bulunan astronot, şimdiye kadar birçok konferansa katıldı ve 6 kitap yazdı.
Ayşe Arman’la da röportaj icra eden meşhur astronot uzayda yaşam hakkında açıklamalar yapmış oldu. Hadfield açıklamasının bir bölümünde “Öteki gezegenlere uydular yolladık, 5000 gezeni aradık sadece herhangi bir yaşam formu bulamadık.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. Uzay merakının iyi mi başladığını da özetleyen Hadfield, uzayda yaşam hakkında genel değerlendirmelerde de bulunmuş oldu. Hadfield’ın Arman’a yapmış olduğu açıklamanın bir kısmı şu şekilde;
“Öteki gezegenlerde yaşam arayan bir uydu fırlattık, 5000 gezegen taradık fakat yaşam formuna rastlamadık. Halen tek yaşam gördüğümüz yer Dünya. Tek başımıza olduğumuzu düşünmüyorum fakat bir kanıt bulana kadar da güvenilir olamıyoruz. Mars’ta geçmişte yaşam olup olmadığı araştırılıyor. Bir ihtimal Mars’ta atmosfer ve su vardı. Sonrasında yaşam Dünya’da gelişti, bunlar halen inceleniyor.”

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE