Battlefield 1943, sonunda PC'de oynanabildi
Battlefield serisi, adeta tüm platformlarda satışa sunulan serilerden biri. Fakat, içinde bir üretim, yalnız konsollar için çıkarılmıştı. Battlefield 1943, 2009 senesinde Playstation 3 ve Xbox 360 için satışa çıkmıştı ve yalnız o konsollarda kalmıştı. DICE, 2011 senesinde bir PC uyarlamasını geleceğini belirtmişti fakat bu da gerçekleşmemişti. Her zamanki benzer biçimde modlama topluluğu bu duruma el attı ve Battlefield 1943‘ü PC’de uyarladı.

Battlefield 1943‘in PC versiyonu, gerçekte konsoldan alınan versiyon yok. Battlefield 2 için mod olarak tasarlanan 1943‘ü oynamanız için Battlefield 2‘ye haiz olmanız gerekiyor, sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan ise modun moddb sayfasından dosyaları indirmek oluyor. Modun yapımcısı timotimotimo, konsolda bulunan özelliklere en yakın şekilde uyarlamayı başarmış bulunuyor, şu demek oluyor ki araçlar, sınıflar ve haritalar ayrıntılarıyla Battlefield 1943’de bulunanlar ile benzer. Yapımcı, bununla birlikte modun yayınlanması şerefine bir oynanış videosu da moddb sayfasına yükledi, videoyu ise aşağıdan seyredebilirsiniz.

Her fanatik yapımı mod benzer biçimde, Battlefield 1943‘ün üstünde çalışılmasına ve güncellemeler ile yenilenmesine devam edilmesi umut ediliyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE