Barbekü Nasıl Alınır?

Barbekü Nasıl Alınır?

Nice aile toplantılarının, dost sohbetlerinin baş kahramanı olan barbekü keyfini sevmeyenimiz azdır. Ateşte güzelce pişmiş leziz bir eti bir çoğumuz asla reddedemez. Barbekü keyfinize daha da lezzet katacak ve etlerinizi daha güzel pişirecek en uygun barbeküyü seçmeniz için birkaç ipucunu maddeler halinde paylaşalım​

  • Ilk olarak ihtiyacınız olan doğru boyutu seçmelisiniz. Örnek olarak 4-6 kişilik bir aile için yarıçapı 20 santimetre olan yuvarlak bir barbekü yada 350 cm2’lik dikdörtgen bir barbekü yeterlidir.
  • Barbekünüzü bahçe, teras, balkon benzer biçimde alanlarda mı yoksa piknik alanlarında mı kullanacağınızı belirleyip seçiminizi buna nazaran yapmalısınız. Eğer piknik alanında kullanılacak bir barbekü edinmek istiyorsanız montajının kolay yapılır olmasına itina göstermelisiniz.
  • Gazlı barbekü mü; kömürlü barbekü mü kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Karar verirken gazlı barbekünün fazlaca daha zahmetsiz bulunduğunu fakat kömürlü barbekünün fazlaca daha leziz etler pişirdiğini dikkate almalısınız.
  • Barbekünüzün sac kısmının olabildiğince kaliteli olmasına itina göstermelisiniz Bundan dolayı etlerinize direkt temas edecek materyalin sıhhatli olması önemlidir.
  • Daha leziz etler için, taşıması öteki maddelere nazaran daha ağır olan dökümden yapılmış ve kenarlarında delikler olan bir barbekü tercih etmeniz fazlaca daha yararlıdır.
  • Barbekü satın alırken tutarları ne olursa olsun karşılaştırmanızı ve fiyat performans açısından en iyi barbeküyü satın almanızı tavsiye ederim. Yapı marketler en fazlaca çeşidi bulup değerlendirebileceğiniz yerlerdir.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE