Ana Sayfa / BILGI / Bahçe & Bitkiler / Bahçe Çiti Nasıl Yapılır?
bahce bitkiler superonline eu
bahce bitkiler superonline eu

Bahçe Çiti Nasıl Yapılır?

Bahçe Çiti Nasıl Yapılır?

Bahçe Çiti Nasıl Yapılır?

Kişilerin ev ve arsalarına yaptırabilecekleri bahçe çiti bahçeye güvenlik, görüntü ve kullanışlılık katacaktır. Bahçe çiti kurarak evinizi yada arazinizi zenginleştirebilirsiniz. Peki bahçe çiti iyi mi kurulur, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar nedir? İşte cevabı.

Bahçe çitlerin yapıldığı alanın daha korunaklı ve güzel görünmesini sağlar. Bununla beraber kullanışlı bir yapı malzemesi olan çitleri kendiniz yapabileceğiniz benzer biçimde bazı noktalarda ustalaşmış destek almanız gerekebilir. Ilk olarak çitin yapılacağı alan belirlenmelidir. Bu aşamada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta çitin tapu sınırlarını aşmamasıdır. Sonradan sorun yaşamamak için tapuda haiz olduğunuz alan sınırları içine çit yapmalısınız. Arazinizi çitle çevirmek isterseniz uzman ekiplerin ölçümü dahilinde ustalaşmış destek alarak yapabilirsiniz. Çevirmek istediğiniz bahçe alanının uzunluğunu ölçerek işe başlayabilirsiniz. Ölçtüğünüz alan toplamında minimum 2 metre fazla çit almayı ihmal etmeyin.

Çitler kendi içlerinde malzemelerine nazaran ayrılır. Ağaç, metal benzer biçimde ürünleri seçmek sizin çiti kullanım amacınız ile orantılıdır. Dekoratif açıdan ağaç bazlı ürünler (bambu, tahta) güvenlik açısında demir teller önerilir. Bahçe çitinizi çevireceğiniz alana nazaran aldıktan sonrasında, toprak altında uzun bir kısım bırakarak direkleri yerleştirin. Çitlerin köşe noktaları diğerlerine oranla daha sağlam olmalıdır. Çiti kurarken kullanım amacınıza nazaran olup olmadığını kontrol edin. Bazı çitler minik evlatların yada evcil hayvanların dışarı çıkmaması bazılar ise yalnızca güvenlik yada dekorasyon için yapılmaktadır. Çiti kurduktan sonrasında boyayarak rengarenk dekoratif bir görüntü oluşturabilirsiniz. Senelik olarak bahçe çitinin bakımının da yapılması gerekmektedir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir