Asus gelecek hafta düzenlenecek olan MWC 2018’de yeni amiral gemileri Asus Zenfone 5, Zenfone 5 Max ve Zenfone 5 Lite’yı tanıtmış olacak. Ayrıca Z01RD kod adına haiz Asus  modelinin AnTuTu neticeleri ve Zenfone 5’e ilişik olduğu iddia edilen bir fotoğraf paylaşıldı.

Asus Z01RD modelinin AnTuTu değerlerinde en dikkat çeken şey ekran boyutu. Telefon 18.5:9 boy/en oranına haiz olabilir yada birazcık daha geniş bir model olarak karşımıza çıkabilir. Telefon Snapdragon 845 chipset,  2246 x 1080 px çözünürlüğe haiz ekran, 32 GB depolama kapasitesi, 6 GB RAM ve Android Oreo ile gelecek. Depolama kapasitesi olarak bir tek 32 GB görülüyor, telefonun mikroSD kart desteği de olabilir.

Asus Z01RD’nin AnTuTu kıymeti ise 238,129 olarak görülüyor. Aynı chipsete haiz Galaxy S9+ ise 265,267 puan almıştı. Normal olarak üretim öncesi yazılım, ilgili tüm telefonların puanlarını etkileyebilir, bundan dolayı bu rakamların oldukca fazla önemsenmemesini tavsiye ederiz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü benzer biçimde Asus Zenfone 5’in ekranında bir çentik görülüyor. Anlaşılan o ki Essential Phone, Sharp ve iPhone X’de karşımıza çıkan çentik, Asus Zenfone 5’de de yer alabilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE