Ana Sayfa / İnceleme / Apple’dan 6 inç’lik yeni iPhone geliyor
inceleme superonline eu

Apple’dan 6 inç’lik yeni iPhone geliyor

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan söylentilerde Apple’ın 2018’de OLED ekranlı üç iPhone modeli çıkaracağı iddia edildi. Apple’ın Samsung’a 5.28, 5.85 ve 6.46 inç’lik OLED siparişleri verdiği açıklandı. Şimdi bu mevzuyla ilgi taze bir rapor gösterildi.

The Bell’in raporuana nazaran Apple, 5.28 inç’lik OLED ekranlı iPhone’dan vazgeçti. Bu model yerine 6 inç’lik LCD kullanacak. Kaynak, Apple’ın Japan Display’e (JDI) 6 inç’lik LCD siparişi verdiğini ileri sürüyor.

Endüstri gözlemcileri Apple’ın strateji değişikliğini ise büyük ekranlı telefonların popülerliği yüzüne gerçekleştirdiğini söyleüyor. Gözlemciler bu mevzuda Samsung’u örnek olarak gösterdi. Samsung’un daha büyük ekranlı olan modeli Galaxy S8+, minik kardeşini satışlarda geri bıraktı.

Eğer bu sözde vaka doğruysa OLED ekranlı modellerin sayısı üçten ikiye indirilmiş olduğu için başta Samsung olmak suretiyle Koreli tedarikçilerin siparişlerinde büyük bir düşüş olacaktır.

Nikkei daha ilkin yayınladığı bir raporda Apple’ın 2019’da tüm iPhone’larda OLED ekran kullanacağını belirtmişti. Değişik kaynaklar 2018’de de OLED ekranlı tek bir modelin olacağını savunmuştu.

Tedarik zinciri kaynaklarından gelen değişik raporlarda Apple’ın Sharp ve LG Display benzer biçimde öteki tedarikçilere OLED üretim tesisi inşaa etmesi için destek olduğu ve Samsung’a olan bağımlılığı azaltmak için büyük ödemeler yapmış olduğu vurgulandı. Şu anda OLED üretiminde Samsung en büyük tedarikçi.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE