iPhone bataryalarında yaşanmış olan yavaşlama sonrasında, Apple geçtiğimiz senenin sonlarına doğru iPhone kullanıcıları için batarya değişiklik ücretini düşürmüş ve bazı modellerinde bataryalarını ücretsiz bir şekilde değiştirmişti. Apple şimdi güvence kapsamı haricinde iPhone bataryasını değiştirip ücret almış olduğu kişilere paralarını geri ödeyecek.

Apple, Ocak 2018’den başlayıp 2018’in sonuna kadar geçerli olacak şekilde iPhone 6 ve üstü modeller için güvence kapsamı haricinde batarya değişiklik yapmak isteyenlerden 129 TL alacağını duyurmuştu. İndirim öncesinde ise iPhone 6 ve üstü modeller için 319 TL’idi.

Apple tarafınca meydana getirilen yeni açıklamaya gore, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri içinde güvence dışı kapsamında doğrusu ücretli olarak iPhone 6 yada üstü modellerin bataryasını değiştiren kullanıcılara Apple 190 TL ödeme meydana getirecek. Kısaca indirim öncesi ödenen fazla para müşterilere geri iade edilmiş olacak.

Apple para iadesini ödeme meydana getirilen kredi kartlarına yapacağını ve e-posta ile müşterilerin bilgilendirileceğini deklare etti. Mevzu ile ilgili olarak 23 Mayıs – 27 Temmuz 2018 tarihleri içinde müşteriler bilgilendirilecek. Eğer bu süre içinde e-posta almaz ve ödemeniz yapılmazsa en geç 2018 sonuna kadar Apple’a iletişime geçiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE