Ana Sayfa / İnternet / Apple, İnternet Sitesindeki Gizli İlanı Bulan Kişiyi İşe Alacak!

Apple, İnternet Sitesindeki Gizli İlanı Bulan Kişiyi İşe Alacak!

Apple, garip bir yöntem deneyerek, web sayfasına yerleştirdiği gizli saklı ilanı gören kişiyi işe alacak. Mühendislerin kabiliyetlerini hemen hemen işe almadan kontrol etmeyi amaçlayan Apple’ın bu yöntemini hemen hemen keşfeden olmadı. Bu anlamına gelir ki gizli saklı sayfa halen bulunmayı bekliyor. Bir denemenizde yarar var.

Teknoloji devi Apple, işe alacağı mühendisler için oldukça garip bir yol izliyor. İnternet sayfasına gizlenen iş ilanını gören kişiler, Apple’da emek verme fırsatı yakalayacak.

Aslına bakarsak bu durumu farkeden bir şahıs var. O da Güvenlik Uzmanı Zach Whittaker. Twitter üstünden Apple’ın gizli saklı iş ilanıyla ilgili bir paylaşım icra eden Zack Wtittaker, “Güzel. Eğer gizli saklı Apple web sayfasını bulursanız, iş teklifi alırsınız!” diyerek ilanın yayımlandığı sayfayı takipçileriyle paylaştı. Whittaker, gizlenen iş başvurusunun us-west-1blobstore.apple.com adresinde bulunduğunu söylüyor. Gizlenen iş ilanının muhteviyatında; aranan kişideki temel nitelikler, rolün önemi ve iş ile alakalı detaylar yer ediniyor.

Gösterilen gönderide işe alınacak mühendisin milyonlarca sunucu ve veri ile ilgilenerek altayapı geliştirmeleri üstünde çalışacağı söyleniyor. Bununla beraber gönderi şu cümlelerle sonlanıyor:

“Eğer yukarıdaki sorulara evet yanıtını verdiyseniz, size ihtiyacımız var anlamına gelir! Özgeçmişinizi bizlere göndererek bizimle iletişime geçin group.apple.com”

Apple’da emek verme hayalleri kuruyorsanız, bu sizin için bir fırsat olabilir. Kendinize güveniyorsanız denememeniz için hiçbir niçin yok.

Eğer ki gizli saklı sayfayı bulursanız, yorumlarını bizimle paylaşmayı da unutmazsanız seviniriz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!