Telefonunuzda bir video çektiniz fakat video istediğiniz benzer biçimde yatayda yada dikeyde değilse dert etmeyin. Şundan dolayı hem android hem de iPhone’da video döndürme işlemi sandığınızdan daha kolay. Android ve iOS kullanan telefon ve tabletlerde video döndürme işini en kolay yapabileceğiniz uygulama Google Fotoğraflar uygulamasıdır.

Google Fotoğraflar uygulaması derhal tüm android telefonlara yüklenmiş olarak gelmektedir. Ek olarak Google Fotoğraf uygulamasının iOS versiyonu da vardır. Doğrusu iPhone yada iPad’de de Google Fotoğraflar uygulamasını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Şimdi Google Fotoğraflar uygulaması yardımıyla iyi mi video döndürülür anlatalım.

Video Döndürme – Android ve iPhone

  • Google Fotoğraflar uygulamasını açın.
  • Albümler sekmesine dokunun.
  • Ekranın üst tarafında bulunan Videolar seçeneğini seçin.
  • Döndürmek istediğiniz videoyu seçin.
  • Video açılınca videoyu durdurun ve oluşturulan ekranda düzenleme simgesine dokunun.
  • Düzenleme ekranında sağ alt köşede bulunan DÖNDÜR butonuna dokunarak videoyu 90 derecelik açılarla döndürebilirsiniz. Her dokunuşunuzda video 90 aşama dönmektedir. İstediğiniz açıya gelinceye kadar döndürme işlemini yapın ve son olarak ekranın sağ üst köşesinde yer edinen KAYDET seçeneğine dokunarak döndürdüğünüz videoyu kaydedin.

Google Fotoğraflar, bulut depolama kapasitesi sunan Google’ın parasız bir uygulamasıdır. Yedekleme işlemi varsayılan olarak wifi bağlantısı sağlandığında yapılmaktadır. Doğal olarak uygulama ayarlarından seçenekleri değiştirebilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE