32 GB RAM seçenekli MacBook Pro’lar, önümüzdeki sene geliyor
, updated:

32 GB RAM seçenekli MacBook Pro’lar, önümüzdeki sene geliyor

Akıllı telefon sektöründe olmasıyla birlikte taşınabilir bilgisayar sektöründe de oldukça mühim işler başaran Apple şirketi, MacBook Pro modellerinin 32 GB RAM hafıza kapasitesi olmaması sebebiyle tepkileri üstüne çekiyor. Mevzuyla ilgili şikayetler alan ve tüketicilerin isteğine pozitif yönde cevap vermek adına çalışan şirket, bu doğrultudaki çalışmalarına başladı.

MacBook Pro modelleri için donanım üretimi gerçekleştiren Intel ile mevzuyu görüşen şirket, 10 nm’lik işlemcilerin geçikecek olması sebebiyle planlarını önümüzdeki yıla ertelemiş benzer biçimde duruyor. Daha ilkin Apple tarafınca 32 GB kapasiteli RAM belleklerin kullanılmama sebebi olarak pil ömrünün kısalacak olması ve ana kartların baştan tasarlanma gereği olarak gösterilmişti.

Intel’in 10 nm Cannon Lake işlemcilerinin 32 GB RAM kullanımına izin verecek LPDDR4 hafıza desteğine haiz olacakken, bu işlemciler daha düşük pil tüketimi sebebiyle Apple’ın RAM hafıza yönündeki endişelerini ortadan kaldırmayı başaracak. Her iki şirket tarafınca 32 GB RAM bellekli MacBook Pro modelleri için herhangi net bir izahat gelmezken, bilgilerin yalnız sızıntıdan kaynaklı bulunduğunu ihmal etmeyin.

Öte taraftan 16 GB destekli MacBook Pro modellerinin vatanımızda 10 bin TL’nin üstünde satışa sunulduğunu varsaydığımızda, 32 GB RAM belleği destekli modelin fiyat etiketini merak ettiğimizi de söyleyebiliriz.

Mobil teknolojiler ve GSM operatörü önde olmak suretiyle birçok teknolojik alanla ilgilenerek, sizlere en yararlı ve en güncel detayları sunmak için elimden geleni yapıyorum.

Bugün araştırma masamızda KAAN N2 modeli var. Başarı firmasının vatanımızda akıllı telefonlarını satışa sunmuş olduğu KAAN markasının ikinci akıllı telefonu KAAN N2 incelemesi ile…

Nokia’nın yeni çentikli ekrana haiz akıllı telefonu Nokia X’in en net görüntüleri sızdırıldı. Cihazın

Nokia’nın efsaneleşmiş akıllı telefon modelleri N serisi, HMD tarafınca yenilenerek yeniden satışa sunulmaya hazırlanıyor.

HMD Global’in tanıtması beklenen yeni Nokia X serisi akıllı telefonun tanıtım zamanı 16 Mayıs olabilir.

OnePlus, tanıtım tarihini açıklamış olduğu yeni akıllı telefonu OnePlus 6 hususi bir araştırma etkinliği düzenledi.

Samsung’un geliştirdiği giriş seviyesi akıllı cep telefonu Galaxy J2 2018’in fiyat etiketi ve teknik özellikler duyuruldu.

Huawei P20 Pro, Firmanın Bugüne Kadar en oldukça satan akıllı telefonu modeli olmaya aday bulunduğunu Batı Avrupa satışları ile gösterdi.

Türkiye’de GSM dünyasının önder adı olarak karşımıza çıkan Turkcell, her yere kontakt götürecek Dronecell servisiyle beraber karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Ramazan 2018 yılı için hazırladığı Ramazan paketleri kampanyasını yapmaya çalışıyor. Peki fakat 3 GSM operatörü karşımıza iyi mi bir sahur paketi ile…

Xiaomi’nin yeni Redmi S2 telefonuna ilişkin ilk mühim sızıntılar ortaya çıktı. Cihazın tasarımı çalışır haldeyken net bir halde görüntülendi.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

↑ Up