Ana Sayfa / 2020 / Temmuz

Aylık arşiv: Temmuz 2020

Android İçin En İyi 5 VPN Uygulaması

Yasaklı sitelere girmek ve gizliliği korumak için VPN uygulamalarını kullanabilirsiniz. Tanıtacağımız VPN uygulamalarıyla hem mobil veri hem de wifi bağlantılarına VPN üzerinden bağlanabilirsiniz. Okulda veya iş yerinde belli sitelere girişleriniz engelliyse tanıtacağımız VPN uygulamaları işinizi görecektir.

Devamını Oku »

Zencefil Nerede Yetişir?

Orijinal adı “Zinciber officinale” olan zencefil, ülkemiz mutfaklarında baharat olarak sıkça kullanılan bir bitkidir. Anavatanı Güneydoğu Asya olarak bilinir. Tropik iklim koşullarını seven zencefil, günümüzde en çok Hindistan ve Malezya'da yetiştirilir. Asya kıtasında yüzyıllardır bilinen bu bitki Avrupa’ya tüccarların getirmesiyle tanınmıştır. Ülkemiz iklim şartları uygun olmadığından Türkiye’de zencefil yetişmez. Ülkemizde yetiştirilebilmesi için tropikal bir ortam, uygun toprak yapısı ve neme sahip seralar hazırlanabilir.

Devamını Oku »

Zeytinyağı Lekesi Örtüden Nasıl Çıkar?

Günlük yaşamda sıklıkla karşılaştığımız can sıkıcı sorunlardan birisi de yağ lekeleridir. Sofrada yemek yerken salatadan sızan zeytinyağının dökülmesi örtü üzerinde kötü bir görünüm oluşturur. Yağ lekesini döküldüğü anda çıkarmak daha kolaydır. Bekletildiği zaman daha fazla işlem yapmak gerekir.

Devamını Oku »

Zihin Engelliler Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yapar?

Üniversitelerin YGS-4 puan türüne göre alım yaptığı Zihin Engelliler Öğretmenliği programı son yıllarda en revaşta olan eğitim programlarından biridir. Ülkemizde 20'yi aşkın üniversitede okutulan Zihin Engelliler Öğretmenliği programının kısıtlı kontenjanları ve yüksek puanları sebebiyle bölüme olan ilgi her sene artış göstermektedir.

Devamını Oku »

Zorunlu Trafik Sigortası Ne İşe Yarar?

Karayollarında seyreden tüm araçların yaptırdığı, Zorunlu Trafik Sigortası adından da anlaşılacağı üzere trafiğe çıkacak araçlara yaptırılması şart koşulan bir sigorta çeşididir. Kasko kişinin isteğine bağlı bir sigortayken, Zorunlu Trafik Sigortası Karayolları Trafik Kanunu tarafınca yaptırılması zorunlu koşulmuş bir sigorta çeşididir. Zorunlu Trafik Sigortası bir kaza sonucu karşı tarafta oluşabilecek fiziki ve maddi zararları güvence altına almakla sorumludur. Bu demektir ki Zorunlu Trafik Sigortası bir kaza anında kişinin maddi hasarlarını karşılamaktan ziyade karşı tarafın başına gelebilecek her türlü hasar ve bedeni zararları karşılar. Burada bahsi geçen fiziki veya bedeni zarar sonucu çıkan masraflardan kasıt yaralanmalarda ki hastane masrafları ve can kaybı durumlarında da ölenin yakınlarına verilmesi gereken miktardır. Ayrıca mahkeme giderleri, avukatlık ücreti ve buna benzer prosedür giderleri de tazminat kapsamındadır. Kaza sonucu bu süreçte kazanabileceği gelirinden yoksun kalarak mağdur olan karşı tarafın geliri de bu tazminat içine dâhildir.

Devamını Oku »

Zürih Nasıl Gezilir?

İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih adını, bu kentin etrafını saran ve önemli doğal güzelliklerinden biri olan “Zürih Gölü”nden alır. Zürih bankacılığın son derece yaygın olduğu bir Avrupa kentidir. 1800’lü yıllardaki gibi, Avrupa’nın en önemli ticaret merkezi ünvanını sürdürmektedir. Zürih’i doğal güzellikleri, tarihi eserleri, düzeni ve temizliği ile tanımak mümkündür.

Devamını Oku »

Zürih’te Nerelerde Yemek Yenir?

İsviçre, Alp Dağları'nın biririnden eşsiz yeşil tonlarıyla kaplı vadileri ve gözleri kamaştıran karlı dağlarının yanı sıra insanlara muhteşem bir tatil keyfi yaşatır. İsviçre'nin olmazsa olmazı ve en büyük şehirlerinden biri olan Zürih, doğası insanları ve değişik damak tadlarıyla sizlere güzel bir deneyim sağlar. Zürih'te eşsiz bir deneyim fırsatı sağlamak için özellikle İsviçre mutfağından bir çok lezzeti tatmanız, damağınız da keyifli bir tatile çıkmasını sağlar. Ancak bunun için cebinizin de  damak zevkinizle aynı derecede sağlam olması önerilebilir. Zürih'te yaşam standartlarının yüksek olması nedeniyle yemekler oldukça pahalıdır.

Devamını Oku »

İkinci el araç piyasasında fırsat süreci!

otomobil superonline eu

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, dolar ve avrodaki artışların ikinci el otomobil fiyatlarına henüz yansımadığını belirterek, "Fırsat bu fırsat. Döviz yükseldi ama ikinci el piyasası bu duruma şu anda gayet temkinli yaklaşmakta. İhtiyacı olanların bir an önce araç almalarını tavsiye ederiz" dedi.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE