Ana Sayfa / 2018 / Haziran

Aylık arşiv: Haziran 2018

SynAck fidye yazılımı: Doppelgängster

guvenlik superonline eu

Kötü amaçlı yazılımlar, virüs korumaları tarafından fark edilmemek için yeni işlevler ve teknikler ekleyerek yaptıkları hilelerle evrim geçirir. Bazen bu evrim oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Örneğin; Eylül 2017’den beri (o zamanlar ortalama bir yazılımdı, bu kadar usta değildi) bilinen SynAck fidye yazılımı yakın zamanlarda yenilenerek tehdidin algılanmasına yönelik daha önce görülmemiş bir etki sunan gelişmiş bir tehlike haline gelmiştir ve Process Doppelgänging adında yeni bir teknik kullanmaktadır.

Devamını Oku »

Su Geçirmeyen ve Suya Dayanıklı En İyi Telefonlar (Mayıs 2018)

mobil superonline eu

Akıllı telefonlar her geçen gün daha gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkıyor. Son yıllarda üretilen üst segment akıllı telefonların çoğu suya ve toza dayanıklı yapıda üretiliyor. Telefonların su geçirmemesi, yağmurlu havalarda veya havuz başında telefonumuzu rahatça kullanmamızı hatta telefonumuzla su altı fotoğrafları çekmemizi sağlıyor. Bu yazımızda sizler için su geçirmeyen ve suya dayanıklı en iyi android ve ios akıllı telefonları listeledik.

Devamını Oku »

2 Yaşında dünyanın en zeki çocuğu

ansiklopedi superonline eu

Kanada’da yaşayan 2 yaşındaki Anthony Popa Urria, Üstün Zekalılar Topluluğu’nun (Mensa) en küçük üyelerinden biri oldu. Yetişkinlerin ortalama IQ’su 100 civarında iken, Antony’ninki 154. En zeki insanlar olarak gösterilen fizikçi Albert Einstein ve Stephen Hawking’den sadece 6 puan düşük.

Devamını Oku »

Satılan 100 Yeni Otomobilin 23’ü Kiralık!

otomobil superonline eu

Araç kiralama kuruluşlarını aynı çatı altında birleştirmek amacıyla 1996 yılında kurulan ve Türkiye’nin önde gelen 129 araç kiralama firmasının üyesi olduğu Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER), bağımsız araştırma şirketi Kantar TNS işbirliği ile “TOKKDER Operasyonel Kiralama Sektör Raporu”nu açıkladı

Devamını Oku »

Whatsapp’da Birini Nasıl Engellerim ?

mobil superonline eu

Whatsapp’da istediğiniz kişiyi engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kişi size mesaj atamaz, arama yapamaz, profilinizi görüntüleyemez. Whatsapp’da engellediğiniz kişiye bildirim veya mesaj gitmez. Ancak Whatsapp’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? yazımızda anlattığımız gibi engellendiğini anlayabilir.

Devamını Oku »

Edebiyat alanında ünlü kişiler, ünlü türk edebiyatçıları sanatçılar kimlerdir

ansiklopedi superonline eu

Edebiyat alanında ünlü kişiler, ünlü türk edebiyatçıları sanatçılar kimlerdir, ünlü türk edebiyatçısı insanlar isim listesi Ünlü Türk Şairler – Edebiyat alanında ünlü kişiler A Abdi Abdi Şarkikarahisarlı Abdullah Bosnevi Abdullah Rıza Ergüven Abdullah Vassaf Efendi Abdurrahman Abdi Paşa Abdurrahman Şeref Güzelyazıcı Abdülahad Nûrî Abdülhak Hamit Tarhan Abdülkadir Budak Abdürrahim Karakoç …

Devamını Oku »

OnePlus 6 vs Galaxy S9+ Hız Testi

mobil superonline eu

Amiral gemi katili akıllı telefonlar üretmesiyle nam salan OnePlus markası yeni modeli OnePlus 6’yı geçtiğimiz günlerde tanıttı. Phonebuff youtube kanalı da OnePlus 6 ve Samsung Galaxy S9+ için hız testi videosu hazırladı.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE