Ana Sayfa / 2018 / Mayıs

Aylık arşiv: Mayıs 2018

Swot Analizi Nasıl Yapılır?

SWOT analizi; bir durumun güçlü, zayıf yönlerini, fırsatları ve tehditlerini belirlemeyi sağlar (S-W-O-T bu dört şeyin kısaltmasıdır). SWOT analizi ile sorunu analiz edebilir ve eğer denemeye değerse istenen sonuca ulaşma yolunu bulabilirsiniz.

Devamını Oku »

Tatilde Nasıl Arkadaş Edinilir?

Tatil, yılın yorgunluğunun atılması ve yeni yerlerin keşfedilmesi açısından önemlidir. Tatilde yaşanan anılar ise o tatili hatırlamanız açınızdan önemlidir. Bunun içinde birçok kişi tatilde yeni kişileri tanımaktadır. Peki tatilde yeni arkadaş nasıl edinilir, arkadaş edinmek için neler yapılmalıdır?

Devamını Oku »

Lastik Hava Basıncı

Günlük hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan ulaşım süreleri göz önünde bulundurulduğunda seyir halindeki her araç için güvenlik açısından ve ekonomik açıdan büyük önem arz eden bir konu başlığı da araç lastik basınç ayarı.

Devamını Oku »

Takım İletişimi Nasıl Geliştirilir?

Bir işyerinin başarısı genel olarak işçilerine bağlıdır. Takım çalışması farklı işçilerin bir araya gelip bir ürün yada bir hizmet oluşturması için gerekli olduğu durumlarda önemlidir. Ne yazık ki kötü iletişim metodları takım içindeki verimi düşürür ve firmanın sağladığı ürünler ya da hizmetlere kötü etki edebilir. Eğer iletişim becerilerini yükseltmesi gereken bir takım yönetiyorsanız daha iyi iletişim için atmanız gereken bazı adımlar mevcut.

Devamını Oku »

Garaj Nasıl Düzenlenir?

bakim tamirat superonline eu

Boş vakitlerinizde neler yaparsınız? Spor, yürüyüş, belki piknik... Peki ya garajınız ne durumda? Oyuncaklar, aletler, bisiklitler, piknik ekipmanları, kamp ekipmanları ve aracınız gibi bir çok ihtiyaçlarınızı barındıran büyük deponuzdur. Bunların hepsi bir etrafa dağılmışsa, ilerleyen dönemlerde ihtiyacınız olduğunda nasıl tekrar bulacaksınız? Bulduğunuzda tozsuz, temiz ve çalışır durumda olacak mı? İşte bunları düzenlemenin zamanı geldi. Birkaç adımda bunları nasıl düzenleyeceğinize bir göz atalım, ne dersiniz?

Devamını Oku »

Barbekü Nasıl Alınır?

bahce bitkiler superonline eu

Nice aile toplantılarının, dost sohbetlerinin baş kahramanı olan barbekü keyfini sevmeyenimiz azdır. Ateşte güzelce pişmiş lezzetli bir eti bir çoğumuz asla reddedemez. Barbekü keyfinize daha da lezzet katacak ve etlerinizi daha güzel pişirecek en uygun barbeküyü seçmeniz için birkaç ipucunu maddeler halinde paylaşalım​

Devamını Oku »

Veri ihlalinin maliyeti nedir?

guvenlik superonline eu

Yeni teknolojilerin iş süreçlerine daha yoğun bir şekilde sızmasıyla, veri koruması daha önemli bir hale gelmiştir. Bu günlerde tek bir başarılı siber saldırı, bir şirketin gelirinin önemli bir kısmına mal olabilmektedir. Yeni araştırmamız, şirketlerdeki veri ihlalinin ortalamasının $1 milyon sınırını geçtiğini tespit etmiştir.

Devamını Oku »

Apartman yasal kuralları, apartmanda uyulması gereken kanuni yasalar ve kurallar nedir?

emlak superonline eu

1. Rahatsızlık verebilecek gürültülere neden olmaktan kaçının. Özellikle de yasal olarak korunan gece saatleri (22.00 -06.00) ve dinlenme saatleri (is günleri 06.00 – 07.00 ve 20.00 – 22.00 ve genel olarak Pazar günleri ve tatil günleri) esnasında. Öglen, dinlenme zamanı 13.00 – 15.00 saatleri arası olarak belirlenmistir.
2. Dairelerde müzik çalma süresi günde en fazla bir saat olup 20.00 – 09.00 ve 13.00 -15.00 arasında yapılmamalıdır. Bu kuralların dikkate alınması ve gerektiginde komsulardan izin istemenin icap ettigi bilinmelidir. Davul, elektronik gitar ve gayda vb. yüksek sesli çalgılar, evde çalınabilecek türde enstrümanlardan olmayıp diger apartman sakinlerinin haklarına riayet etmek adına apartman dairelerinde çalınmalarına izin verilememektedir.
3. Ailenizle birlikte, apartmanı, tesisi ve diger donatımları itinalı kullanarak tüm yasam alanımızın her daim bakımlı görünmesine katkıda bulunabilirsiniz.
4. Apartman temizligi için apartman sahibi genellikle bir temizlik sirketi görevlendirmektedir. Temizlik üçüncü kisilere devredilmediyse veya baska sekilde çözülmediyse sırayla apartman sakinleri tarafından yapılmalıdır. Bina girisleri, koridorlar, bodrum ve donatımlar düzenli olarak temizlenmelidir. Lütfen her zaman uygun temizlik maddelerini kullanınız. Temizligin talimatlara uygun olarak yapılmasıiçin belirtilen alanların düzenli olarak iyice havalandırılması gerekmektedir.
5. Size ayrılan tavan aralıgıveya bodrum çöplük olarak degil, depo olarak kullanılmalı ve yine düzenli olarak temizlenmeli ve havalandırılmalıdır. Bodrum bölgesinin önemli bir ortam oldugu ve sadece kısıtlı süre stok tutmaya uygun oldugu açıkça belirtilmistir.
6. Her türlü çöp, (kül, süprüntü, sise, teneke kutu, mutfak çöpü vs.) sadece öngörülen çöp bidonlarına dökülmelidir, tuvalet klozetine veya gidere bosaltılması kesinlikle yasaktır. Aynısekilde yemek artıkları gibi maddeler. hayvan beslemek için camdan atılmamalıdır. Örnegin, güvercinlerin bir apartmanı büyük ölçüde kirletebileceklerini ve yerde kalan yemek artıklarının sıçan ve diger hasaratları çektigini lütfen unutmayınız. Hasarat gördügünüzde derhal apartman görevlisini bilgilendirmenizi rica ederiz.
7. Özel çöpleri (büyük çöpler) büyük çöp toplama günü gelene kadar kilerinizde veya bodrumunuzda stoklamanız gerekmektedir. Ancak, yangına yol açabilecek veya kolay yancıesyaları depolamayın ve her zaman, diger konularla iliskili olarak da yangın önleme talimatlarınıdikkate alın. Mobiletler de bu kapsamdadır, unutmayınız.
8. Özellikle bisikletler, bebek arabaları veya oyuncaklar gibi büyük nesnelerin engel teskil edebilecek sekilde bırakılmaması gerekmektedir. Bu gibi esyaları yürüyüs alanına, binanın merdivenlerine, koridora veya kiler ile bodrum koridoruna bırakmayınız. Toplu alanlar buna müsait degilse, böyle esyalarınızı size kiralanan alanlara (daire, kiler veya tavan aralıgı) bırakınız.
9. Lütfen, yabancıların binanıza girmelerine engel olunuz. Kiler, tavan aralıgı ve avlu kapıları her zaman kapalı tutulmalıdır. Ayrıca merdiven dairesindeki, kilerdeki ve tavan aralıgındaki pencereler geceleri, fırtınalı ve yagmurlu havalarda ve soguk mevsimlerde (donun hasara neden olmasını önlemek için) kapalı tutulmalıdır.
10. Mevcut çamasır yıkama ve kurutma mekanları veya diger ortak alanlar tüm kiracılar tarafından aynı zamanda kullanılamamaktadır. Bunun için bir kullanım düzenlemesine uyulmalıdır. Komsularınızın kullanımına ve kendi kullanımınıza sürekli hazır olabilmeleri için tüm cihazları ve ekipmanları lütfen özenle kullanınız. Lütfen çamasır kurutmak için geçerli olan kuralları da dikkate alınız. Küçük çamasırlarınızı kurutmak için istisnai olarak ortak çamasır kurutma mekanını kullanmayarak bunları balkonunuza asacak olursanız, çamasırları lütfen balkon korkulugunu asmayacak sekilde asınız.
11. Genel düzenlemeler ve güvenlik düzenlemeleri baglamında asagıdaki hususlara
uyulmasızorunludur: Tüm resmi talimatlar (özellikle de emniyet ve inzibat müdürlügü tarafından belirlenenler) apartman düzenlemesinde yer almasa bile sakinler tarafından dikkate alınacaktır. Kilere, tavan aralıgına ve benzeri mekanlara mum ile girilmemelidir. Yangınları önlemek amacıyla, paketleme malzemeleri, kagıt ve gazete tomarları, yataklar, hasır çuvalları, büyük gıda stokları gibi kolay alev alan nesneler kilere ve tavan aralarına koyulmamalıdır.
12. Daire sahibi yapısal degisiklik yapma isteginize açıktır ancak bu gibi degisiklikler daire sahibinin onayını gerektirmektedir. Daire sahibinden onay alındıgı durumlarda asagıdaki hususların dikkate alınması gerekir: Nakliye ve hizmetlerden dogan masrafları kiracı karsılayacaktır. Alınan onaydan sonra yapılacak olan çalısmalar, teknik kurallara uygun olarak bir uzman tarafından yapılacaktır. Çalısmalardan dogan hasarlardan ve daha sonra bu çalısmaların etkisiyle meydana gelecek olan hasarlardan kiracı sorumludur. Kiracı, onaydan sonra daire sahibinden masraf tazmini, deger iyilestirmesi veya kira tenzilatı talep edemez. Daireyi bosaltırken hangi nedenden ötürü olursa olsun kiracı, masrafları karsılamak suretiyle daireyi eski haline getirecektir. Sartlara uyulmaması, bina veya sakinlerin tehlike altına girmesi, ev arkadaslarının veya komsuların rahatsız edilmesi ya da herhangi baska sekilde anlasmasızlıkların dogmasıdurumunda onay iptal edilebilir.
13. Bu apartman kuralları sizinle imzalanan kira sözlesmesinin bir parçasıdır. Apartman görevlisinin görevlerinden biri, tüm sakinlerin huzuru için bu kurallara uyulmasına saglamaktır. Lütfen sözlesmenize uygun davranarak, çesitli sorumlulukları olan apartman görevlisine bu görevlerini yerine getirirken yardımcı olunuz.
14. Apartman kurallarına uyulmaması veya bunların dikkate alınmaması sonucunda dogan tüm hasarlardan ve ihbar zorunluluguna uyulmamasından dogan tüm zararlardan apartman sakini sorumlu tutulacaktır.

Devamını Oku »

Armut Ağacı Nasıl Aşılanır?

bahce bitkiler superonline eu

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla beraber, yaz meyveleri de yavaş yavaş tezgahlarda yerini almaya başladı. Sevileren tüketilen bu meyvelerden birisi de armuttur. Sade tüketilmesinden, kurusuna, reçelinden suyuna kadar çok çeşitli şekillerde tüketilmesi mümkün olan bu meyvenin geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Armut yetiştiriciliğinin yapıldığı en eski bölgeler Anadolu, İtalya, Fransa ve Belçika gibi ülkeler olsa da, bu ülkelerden sonra armuttan haberdar olan Amerika gelişmiş teknolojik çalışmalar sayesinde günümüzde armut üretiminin öncüleri arasında yer almaktadır. Vitamin ve mineral yönünden oldukça zengin olan armut içerdiği su miktarı ile de daha hafif beslenmek isteyenlerin favori meyvelerindendir. Peki bu meyve nasıl yetiştirilmektedir?

Devamını Oku »

2011-2012 Lise Puanları

ansiklopedi superonline eu

2011-2012 Liselere Giriş Puanları 2011-2012 Lise Taban ve Tavan Puanları 2011-2012 Anadolu Liseleri,Meslek Liseleri,Sıhhat Meslek Liseleri,Düz Liselere Giriş PuanlarıBu yıl 8.sınıfa gidecek öğrenciler şimdiden merak etmeye başladılar.sbs den kaç puan alırsam hangi liseye giderim diye. 2010 senesinde liselerin en yüksek puanla aldıkları talebe puanı,bir sonraki senenin taban puanını oluşturmakta.2011-2012 Lise Puanlarını aşağıdaki …

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE