Ana Sayfa / 2018 / Nisan

Aylık arşiv: Nisan 2018

LinkedIn Mesajlarına GIF Özelliği Geldi

mobil superonline eu

GIF furyasına LinkedIn de dahil oldu. Çalışmak istediğiniz kişilerle bağlantı kurmanızı sağlayan LinkedIn’e GIF özelliği geldi. Aslında her şeyin resmi kalması gerekirken, LinkedIn mesajlaşma bölümüne GIF özelliğini dahil etme kararı aldı.

Devamını Oku »

27 Nisan’da Nokia X Geliyor

internet superonline eu

HDM Global yine eski bir modelin yeni versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Nokia X 2014 yılında Microsoft çatısı altında Android işletim sistemiyle gelmiş ancak Android uygulama desteği sunmamıştı. Şimdi bu telefonun yeni modeli 27 Nisan’da tanıtılacak.

Devamını Oku »

Pencere Kilidi Nasıl Takılır?

İzinsiz girişlerin engellenerek hırsızlık olaylarının yaşanmaması için evlerde çeşitli güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bu önlemler içerisinde daha çok evlerin giriş kapılarının güçlendirilmesine önem verilmesine rağmen, genellikle evlerin pencereleri ile ilgili olarak güvenlik önlemlerine yeterince önem verilmemektedir. Evlerin zayıf noktaları olan pencerelerle ilgili alınabilecek basit güvenlik önlemleri, istenmeyen durumlardan korunmak için önemli derecede etkili olurlar. Özellikle PVC’den üretilmiş olan pencerelerin kötü niyetli kişiler tarafından kolaylıkla açılabilmesi, kullanımı oldukça yaygınlaşan bu pencerelerde güvenlik önlemlerinin alınmasını zorunlu hale getirmektedir.

Devamını Oku »

Doğalgaz Faturası Nasıl Ödenir?

yatirim superonline eu

Doğalgaz, günümüzde birçok evde kullanılmaya başlanan son derece önemli bir sistemdir. Evlerdeki doğalgaz tesisatı belirli zamanlarda mutlaka kontrol edilmelidir. Doğalgaz faturalarının makul fiyatlardan oluşabilmesi için de bazı tasarruf yöntemleri kullanılabilmektedir. 

Devamını Oku »

Sümela Manastırı’na Nasıl Gidilir?

Trabzon'un Maçka ilçesi sınırları içinde yer alan önemli bir tarihi, dinsel ve turistik merkez olan Sümela Manastırı yıl boyunca birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar. Sarp kayalıklar üzerine inşa edilen manastır Meryem Ana Manastırı olarak da bilinir. Ulaşımın oldukça rahat sağlandığı bölgede yalnızca Manastır'a tırmanış kısmı biraz zahmetlidir. 

Devamını Oku »

Ekmekler Bayatlamadan Nasıl Saklanır?

pratik bilgiler superonline eu

Temel karbonhidrat kaynaklarından olan ekmek, kısa süre içinde tüketilmediğinde bayatlamaya başlar. Ekmeğin bayatlaması, içinde bulunan suyun buharlaşması ile ekmek dokusunun sertleşmesi şeklinde meydana gelir. Normal şartlarda ortalama olarak 36 saate kadar taze kalabilen ekmek, uygun olmayan koşullarda saklandığında bu süre oldukça aşağılara kadar inebilir. Ekmeğin daha uzun süre taze olarak saklanabilmesi içinse bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Devamını Oku »

Denizcilik Nasıl Bir Meslektir?

kariyer superonline eu

Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede önemli bir meslek haline gelen denizcilik, üniversitelerde de akademik olarak eğitiminin verildiği bir çalışma alanı olmuştur. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye'de de denizcilik alanında iş sahibi olmak mümkündür. 

Devamını Oku »

Bordro Nedir?

insan kaynaklari superonline eu

Bir hesaba ait bilgileri detaylı bir şekilde göstermek için düzenlenen cetvele bordo adı verilir. Kıymetli evrak statüsündeki bordrolar günümüzde daha çok çalışana bir ücret ya da maaş karşılığında yapılacak ödemenin detaylarının gösterildiği bir cetvel olarak kullanılmaktadır. Çalışanın bir ya da birden çok kazancı üzerindeki kesintiler ya da eklenilen paylar her ücret türüne göre ayrıntılı bir şekilde düzenlenir.

Devamını Oku »

Müstakil Evin Avantajları

Apartman dairelerinin küçük odaları içerisinde hapsolmak istemeyen ve imkânı olanlar için müstakil evler bulunmaz bir nimettir. Bu evler; apartman dairesine nazaran çok daha avantajlıdır.

Devamını Oku »

Patates Nasıl Bir Bitkidir?

Patlıcangiller ailesinin bir üyesi olan patates, yumruları tüketilen otsu bir bitkidir. Ana vatanı Güney Amerika olup, 16. yy’da İspanyol kaşifler tarafından Avrupa’ya tanıtılmıştır. İklim istekleri bakımından seçici olmadığı için dünyanın birçok ülkesinde yetiştirilir. Karbonhidrat, protein ve nişasta bakımından zengindir. Temel besin maddelerinden biri olup, sanayide hammadde ve hayvan yemi olarak da değerlendirilir.

Devamını Oku »

Juan Mata Kaç Yaşında Boyu Maaşı Mevki Kariyeri Forma Numarası Oynadığı Takımlar Piyasa Değeri Bonservisi

ansiklopedi superonline eu

Juan  Mata Yaşı Kaçtır, Doğum Zamanı Ne Süre? Juan  Mata Boyu Kaç CM ve Kaç Kilo? Juan  Mata Nereli? Memleketi Ülkesi Milliyeti Nedir? Juan  Mata Kaç Numaralı Formayı Giyiyor? Juan  Mata Daha ilkin hangi takımlarda oynadı? Juan  Mata Bonservis Bedeli Ne Kadar? Juan  Mata Senelik Kazancı, Almış olduğu Maaş Kaç Para? Juan  Mata Şuanda oynadığı kulüp hangisi? Juan …

Devamını Oku »

Darren Fletcher Kaç Yaşında Boyu Maaşı Mevki Kariyeri Forma Numarası Oynadığı Takımlar Piyasa Değeri Bonservisi

bilgi

Darren Fletcher  Yaşı Kaçtır, Doğum Zamanı Ne Süre? Darren Fletcher  Boyu Kaç CM ve Kaç Kilo? Darren Fletcher  Nereli? Memleketi Ülkesi Milliyeti Nedir? Darren Fletcher  Kaç Numaralı Formayı Giyiyor? Darren Fletcher  Daha ilkin hangi takımlarda oynadı? Darren Fletcher  Bonservis Bedeli Ne Kadar? Darren Fletcher  Senelik Kazancı, Almış olduğu Maaş Kaç …

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE